18 lutego 2020

Cło i Finanse » Cło i Finanse

RUSAŁKA - innowacyjny system workflow w obsłudze celnej

RUSAŁKA - innowacyjny system workflow w obsłudze celnej
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz wyraźnym trendom digitalizacji i automatyzacji pracy na dokumentach, Rusak Business Services wyprowadza innowacyjny system workflow – RUSAŁKA, wspierający klientów oraz agentów celnych w realizacji usług celnych.

RUSAŁKA ewidencjonuje i prowadzi uczestników procesu poprzez kolejny etapy realizacji usługi, od momentu założenia zlecenia przez zleceniodawcę, poprzez jego obsługę przez agentów celnych Rusak Business Services w systemie HUZAR (służącym do komunikacji z systemami celnymi), aż po fakturowanie usługi, raporty oraz zestawienia.

- Główna ideą RUSAŁKI  jest wsparcie codziennej pracy naszych pracowników oraz partnerów biznesowych. Zależy nam aby prowadzić obsługę celną w sposób usystematyzowany, wystandaryzowany i bardziej efektywny. Standaryzacja dokumentów, elektroniczna oraz zautomatyzowana wymiana danych pomiędzy klientem a brokerem celnym pozwoli unikać błędów w przygotowaniu zleceń, dzięki temu wzrośnie wydajność ich realizacji, co skróci czas wykonania usługi - mówi Tomasz Rusak, prezes Zarządu Rusak Business Services.

Poza zautomatyzowanym procesem przepływu informacji i wymiany danych RUSAŁKA jest także elektronicznym archiwum, przechowującym wszystkie dokumenty powiązane ze zleceniami, w tym dokumenty źródłowe przekazywane przez zleceniodawcę oraz komunikaty z systemów celnych.

Dzięki elektronicznemu archiwum, dostępnemu tylko dla uprawnionych pracowników Agencji oraz klienta, znacząco wzrasta bezpieczeństwo przechowywania danych. RUSAŁKA pozwala również na wyeliminowanie papieru oraz wydruków w procesie obsługi klientów.

- Projekt jest całkowicie autorski i przygotowany od podstaw na potrzeby firmy Rusak Business Services przy jednoczesnym uwzględnieniu oczekiwań naszych klientów. Może być poddawany stałej rozbudowie w oparciu o ich sugestie i potrzeby –  dodaje Tomasz Rusak.

Produkt został już wdrożony w pierwszej wersji pod koniec września 2018 roku i funkcjonuje w wybranych oddziałach Rusak Business Servies w całej Polsce. Do końca 2018 roku planowane jest objęcie projektem RUSAŁKA wszystkich biur Agencji i sukcesywne wdrażanie  klientów do pracy w nowym systemie.

źr. Rusak Business Services


Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×