18 lutego 2020

Cło i Finanse » Cło i Finanse

Nowy rentgen na przejściu granicznym w Gołdapi

Nowy rentgen na przejściu granicznym w Gołdapi
Funkcjonariusze KAS, na wszystkich drogowych przejściach granicznych z Rosją, korzystają z nowoczesnych urządzeń rentgenowskich. Ostatnie oddano do użytku 26 lutego, na przejściu granicznym w Gołdapi.

W uroczystym uruchomieniu nowego skanera uczestniczyli m.in. Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie Mariusz Pawłowski oraz przedstawiciele departamentu ceł Ministerstwa Finansów.

Konfiguracja skanera jest dostosowana do specyfiki przejścia granicznego w Gołdapi. Urządzenie będzie używane do wykrywania przemytu papierosów w różnych typach pojazdów samochodowych i elementach konstrukcyjnych, takich jak zbiorniki paliwa, butle gazowe, przestrzeń dachu, drzwi, słupków, nadkoli, deski rozdzielczej.

Skaner wykorzystuje sprawdzoną wysokoenergetyczną technologię obrazowania rentgenowskiego, która umożliwia prześwietlenie kilkudziesięciu cm stali. Technologia ta umożliwia również identyfikację materiałów organicznych i nieorganicznych. Skaner wyposażony jest w szeroki wachlarz narzędzi do interpretacji obrazu.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×