Wtorek, 23 maja 2017     Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty» Dodaj ogłoszenie o pracę» Dodaj firmę do katalogu

Status AEO trafił do kolejnej firmy

Status AEO trafił do kolejnej firmyCertyfikat AEO jest gwarancją, że spółka posiada wysoką wiarygodność w oczach organów celnych. Posiadanie tego uprawnienia oznacza, że spółka przestrzega wymogów celnych, posiada odpowiedni system zarządzania ewidencjami handlowymi i transportowymi oraz udokumentowaną wypłacalność. Niedawno w JAS-FBG S.A. zakończyła się procedura szczegółowego audytu dającą prawo do posługiwania się statusem upoważnionego przedsiębiorcy (AEO) w odniesieniu do uproszczeń celnych.


Izba Celna w Gdyni wydała 25 świadectw AEO
Status AEO przyznany w Polsce ważny jest we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej.
- Posiadanie statusu AEO oznacza też ułatwienia dla naszych klientów – wyjaśnia Piotr Sienkiewicz, dyrektor ds. agencji celnych w JAS-FBG S.A. – Dzięki niemu możemy zaproponować importerom specjalną ofertę, pozwalającą na skorzystanie z ułatwień w rozliczaniu podatku VAT, polegających na rozliczeniu przez podatnika podatku VAT z tytułu importu w deklaracjach podatkowych, bez konieczności jego natychmiastowej zapłaty do Urzędu Celnego.
Z Chińczykami o współpracy celnej
Firma posiadająca status AEO podlega mniejszej niż inni przedsiębiorcy liczbie kontroli fizycznej i kontroli dokumentów, a w przypadku przeprowadzania kontroli odbywa się ona w priorytetowy sposób. JAS-FBG S.A. stara się o uzyskanie w kolejnych lokalizacjach zezwoleń na procedurę uproszczoną w imporcie co będzie skutkowało ułatwieniami w rozliczaniu podatku VAT dla klientów spółki.
bin/pr
DODAJ DO: facebook Twitter
Wyślij tekst znajomemu Drukuj
Dodaj komentarz (rozwiń)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Spedycje.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
 

SONDA

Jak oceniasz sytuację w swojej Firmie?