22 maja 2018

Cło i Finanse » AEO - upoważniony przedsiębiorca

Nowe podmioty z AEO

Nowe podmioty z AEOTym razem w siedzibie Izby Celnej w Przemyślu spotkali się podkarpaccy przedsiębiorcy. posiadający status Upoważnionego Przedsiębiorcy AEO (AEO). Do ich grona dołączyły 3 kolejne firmy, które w tym dniu uhonorowane zostały Świadectwem Upoważnionego Przedsiębiorcy AEO.
Izba Celna w Przemyślu - 23 listopada 2012 zorganizowała kolejne spotkanie informacyjno - szkoleniowe dla przedsiębiorców z województwa podkarpackiego, posiadających świadectwo AEO. Prowadzący spotkanie eksperci z Izby Celnej w Przemyślu omówili bieżące zagadnienia dotyczące problematyki międzynarodowego obrotu towarowego w kontekście ułatwień, przewidzianych dla przedsiębiorców posiadających certyfikat AEO.


Warszawa: wręczono świadectwa AEO

Spotkania tego typu dają też przedsiębiorcom możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami urzędów celnych, z którymi na co dzień współpracują przedsiębiorcy. Podczas piątkowego spotkania na pytania przedsiębiorców odpowiadali m.in. zastępcy naczelników Urzędów Celnych w Przemyślu, Rzeszowie i Krośnie.
Do grona tych przedsiębiorców z regionu, którzy już posiadają certyfikat AEO, dołączyli kolejni przedsiębiorcy. Są to: Trend Logistics Spółka z o.o. z Przemyśla, Omega Pilzno ITiS Godawski&Godawski Sp.z o.o. z Pilzna oraz Gomar Rzeszów S.C. Adam Gałusza, Witold Szałyga z Rzeszowa.
Świadectwa firmom wręczyła Jadwiga Zenowicz, zastępca dyrektora Izby Celnej w Przemyślu.
O AEO na międzynarodowym forum


Przypominamy, że świadectwo upoważnionego przedsiębiorcy AEO jest certyfikatem celnym, przyznawanym przez służby celne UE przedsiębiorcom, których działalność związana jest z uczestnictwem w czynnościach opartych na przepisach wspólnotowego prawa celnego. Otrzymać mogą je przedsiębiorcy wiarygodni i wypłacalni, sprawdzeni w specjalnym postępowaniu audytowym. Przywilej posiadania statusu AEO, z jednej strony powoduje przejęcie przez upoważnionego przedsiębiorcę części odpowiedzialności za bezpieczeństwo zewnętrznych granic Unii Europejskiej, z drugiej zaś umożliwia mu korzystanie z szeregu przewidzianych w prawie celnym ułatwień. Świadectwo AEO uznawane w całej Wspólnocie jest gwarancją, że podmiot gospodarczy posiada wysoką wiarygodność dla organów celnych.
jagr./źródło i foto:Izba Celna w Przemyślu

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×