Wtorek, 23 maja 2017     Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty» Dodaj ogłoszenie o pracę» Dodaj firmę do katalogu

Świadectwa AEO dla podkarpackich przedsiębiorców

Świadectwa AEO dla podkarpackich przedsiębiorcówGAL- POL i Aero Transport, to kolejne podkarpackie przedsiębiorstwa, które 2 września br. w Izbie Celnej w Przemyślu otrzymały je z rąk pełniącej obowiązki dyrektora Izby Celnej w Przemyślu Jadwigi Zenowicz.
Przypomnijmy, że świadectwo upoważnionego przedsiębiorcy AEO jest certyfikatem celnym, przyznawanym przez służby celne Unii Europejskiej przedsiębiorcom, których działalność opiera się na przepisach wspólnotowego prawa celnego.
Dokumenty te - gwarantujące, że posiadający je przedsiębiorca posiada wysoką wiarygodność dla organów celnych - odebrali przedstawiciele podkarpackich firm: GAL-POL oraz Aero Transport.


Dobrze mieć AEO

Funkcjonujące przeszło 14 lat sanockie przedsiębiorstwo GAL-POL jest firmą handlową, która prowadzi sprzedaż wyrobów branży motoryzacyjnej, gumowej i stalowej głównie na rynki wschodnie.
Status AEO umożliwia przedsiębiorcom korzystanie z szeregu ułatwień przewidzianych w prawie celnym. Korzyści te obejmują m.in. mniejszą liczbę kontroli dokumentów i kontroli fizycznych, priorytetowe traktowanie przesyłki w przypadku wytypowania do kontroli, wybór miejsca przeprowadzenia kontroli czy szybszy i łatwiejszy dostęp do procedur uproszczonych.
Dodatkowo w Izbie Celnej w Przemyślu posiadacze świadectwa AEO mogą liczyć na: priorytetową obsługę zgłoszeń celnych, specjalne miejsca obsługi czy odrębne pasy ruchu na przejściach granicznych.
jagr./Izba Celna w Przemyślu
DODAJ DO: facebook Twitter
Wyślij tekst znajomemu Drukuj
Dodaj komentarz (rozwiń)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Spedycje.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
 

SONDA

Jak oceniasz sytuację w swojej Firmie?