22 maja 2018

Cło i Finanse » AEO - upoważniony przedsiębiorca

Świadectwa AEO dla podkarpackich przedsiębiorców

Świadectwa AEO dla podkarpackich przedsiębiorcówGAL- POL i Aero Transport, to kolejne podkarpackie przedsiębiorstwa, które 2 września br. w Izbie Celnej w Przemyślu otrzymały je z rąk pełniącej obowiązki dyrektora Izby Celnej w Przemyślu Jadwigi Zenowicz.
Przypomnijmy, że świadectwo upoważnionego przedsiębiorcy AEO jest certyfikatem celnym, przyznawanym przez służby celne Unii Europejskiej przedsiębiorcom, których działalność opiera się na przepisach wspólnotowego prawa celnego.
Dokumenty te - gwarantujące, że posiadający je przedsiębiorca posiada wysoką wiarygodność dla organów celnych - odebrali przedstawiciele podkarpackich firm: GAL-POL oraz Aero Transport.


Dobrze mieć AEO

Funkcjonujące przeszło 14 lat sanockie przedsiębiorstwo GAL-POL jest firmą handlową, która prowadzi sprzedaż wyrobów branży motoryzacyjnej, gumowej i stalowej głównie na rynki wschodnie.
Status AEO umożliwia przedsiębiorcom korzystanie z szeregu ułatwień przewidzianych w prawie celnym. Korzyści te obejmują m.in. mniejszą liczbę kontroli dokumentów i kontroli fizycznych, priorytetowe traktowanie przesyłki w przypadku wytypowania do kontroli, wybór miejsca przeprowadzenia kontroli czy szybszy i łatwiejszy dostęp do procedur uproszczonych.
Dodatkowo w Izbie Celnej w Przemyślu posiadacze świadectwa AEO mogą liczyć na: priorytetową obsługę zgłoszeń celnych, specjalne miejsca obsługi czy odrębne pasy ruchu na przejściach granicznych.
jagr./Izba Celna w Przemyślu

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×