25 stycznia 2020

Cło i Finanse » AEO - upoważniony przedsiębiorca

AEO dla kolejnych firm z Pomorza

AEO dla kolejnych firm z Pomorza
Już 84 firmy z Pomorza posiadają status upoważnionego przedsiębiorcy – AEO. Sześć kolejnych certyfikatów i pamiątkowych statuetek otrzymały podmioty podczas gdyńskiej konferencji „Ułatwienia celne i podatkowe".
Konferencja, z udziałem ponad 80. przedsiębiorców, odbyła się 9 października w Bałtyckim Porcie Nowych Technologii w Gdyni. Wykłady przygotowali funkcjonariusze Izby Celnej w Gdyni oraz II Urzędu Skarbowego w Gdyni. Dotyczyły one m.in. świadectwa AEO, bezpiecznego łańcucha dostaw, procedur uproszczonych oraz warunków rozliczania VAT od importu towarów w deklaracji VAT (art. 33a ustawy o VAT).
W trakcie spotkania przedstawiciele środowiska biznesu dzielili się swoimi doświadczeniami na temat stosowania tych ułatwień i przepisów w praktyce.

Dobrze mieć AEO

Funkcjonariusze-wykładowcy promowali również program e-Cło, który realizuje polska Służba Celna, a także działania antykorupcyjne prowadzone w Izbie Celnej w Gdyni.
Konferencja stała się okazją do wręczenia certyfikatów AEO sześciu przedsiębiorcom.
Certyfikaty i statuetki z rąk zastępcy dyrektora Izby Celnej w Gdyni nadkom. Beaty Kosk oraz zastępcy dyrektora Departamentu Ceł w Ministerstwie Finansów insp. Piotra Pogorzelskiego odebrali przedstawiciele firm:
1. DBS Polska sp. z o.o.– firma specjalizująca się w spedycji towarów rolnych.
2. Porath Customs Agents Sp. z o.o. - wolumen usług firmy obejmuje, oprócz obsługi celnej, doradztwo w zakresie branży TSL.
3. ZIM Poland Sp. z o.o. – spółka wykonująca usługi agenta kompanii żeglugowej z pracami portowymi i marketingiem włącznie.
4. Baltic Plus Spółka Cywilna Dariusz Dziergacz, Grzegorz Plichta – mikroprzedsiębiorstwo skupiające uwagę wyłącznie na odprawach celnych.
5. Pol-Mare Sp. z o.o. - firma świadcząca usługi spedycyjne w zakresie ładunków specjalistycznych w transporcie lądowym, morskim i lotniczym.
6. Omida Sp. z o.o. – spółka specjalizująca się w zakresie szeroko pojętej problematyki transportowo – spedycyjnej, ubezpieczeniowej, logistycznej, handlowej oraz obsługi celnej.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×