Sobota, 29 kwietnia 2017     Imieniny: Hugona, Piotra, Roberty» Dodaj ogłoszenie o pracę» Dodaj firmę do katalogu

Rekordowy przemyt na morskiej granicy

Rekordowy przemyt na morskiej granicyRekordowy przemyt 26 milionów papierosów z Malezji udaremnili funkcjonariusze pomorskiej Służby Celnej i  policjanci CBŚP.
Funkcjonariusze ustalili, że przemycone w trzech kontenerach papierosy, dostarczone zostały do portu w Gdańsku na pokładzie statku płynącego z Malezji. Z dokumentów wynikało, że w kontenerach znajdują się szklane, puste butelki. Ich importerem była polska firma z woj. dolnośląskiego.
Mundurowi przy realizacji sprawy współpracowali ściśle z brytyjską służbą celno-skarbową (HMRC). Pracowali nad tą sprawą kilka tygodni, co pozwoliło na ustalenie tożsamości organizatora procederu. Policjanci zatrzymali 37-letniego Marcina B., który w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku usłyszał zarzuty wprowadzenia w błąd urzędu celnego i niedopełnienia obowiązków celnych.

X Polecamy artykuł:
PKP Cargo - dobre wyniki w marcuMiejscowy sąd zdecydował o tymczasowym areszcie na 3 miesiące. Wartość celną zabezpieczonego towaru oszacowano na 2 mln złotych. Straty Skarbu Państwa i budżetu Unii Europejskiej mogły przekroczyć 28,5 mln złotych, z czego sama akcyza to ponad 21,5 mln, cło to ponad milion. Uszczuplenie z tytułu podatku VAT  - ponad 5,7 mln złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy.
źr.IC w Gdyni
DODAJ DO: facebook Twitter
Wyślij tekst znajomemu Drukuj
Dodaj komentarz (rozwiń)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Spedycje.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
 

SONDA

Jak oceniasz sytuację w swojej Firmie?