Wtorek, 23 maja 2017     Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty» Dodaj ogłoszenie o pracę» Dodaj firmę do katalogu

CITES w przesyłkach kurierskich

CITES w przesyłkach kurierskich4 muszle chronionych mięczaków wykryli funkcjonariusze Oddziału Celnego w Dębicy podczas kontroli przesyłek. Taki towar zawierała jedna z kontrolowanych paczek, choć jej nadawca zadeklarował, że przesyła odzież, obuwie i zabawki.
Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Dębicy kontrolowali przesyłki w jednej z firm kurierskich na terenie miasta. Celnicy szczególną uwagę zwrócili na paczkę nadaną w USA, która zgodnie z deklaracją miała zawierać odzież, obuwie i zabawki.


Bursztyn w Korczowej

Podczas rewizji przesyłki celnicy stwierdzili, że w paczce znajdują się jednak 4 muszle mięczaków objętych ochroną na podstawie Konwencji Waszyngtońskiej CITES.  Były wśród nich 3 szt. szkrzydelnika olbrzymiego (Strombus gigas) oraz 1 szt. ucha morskiego (Haliotis midae).
Muszle, zamiast trafić do odbiorcy na terenie Litwy, zostały zatrzymane do dalszego postępowania.
Służba Celna przypomina, że przewóz przez granicę okazów roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem (CITES) oraz przedmiotów z nich wykonanych (bez specjalnych pozwoleń),  jest złamaniem przepisów o ochronie przyrody i naraża na poważne kary (kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, wysoka kara grzywny, przepadek okazów).
jagr./IC w Przemyślu
DODAJ DO: facebook Twitter
Wyślij tekst znajomemu Drukuj
Dodaj komentarz (rozwiń)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Spedycje.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
 

SONDA

Jak oceniasz sytuację w swojej Firmie?