23 czerwca 2018

Cło i Finanse » Cło

Kontener z papierosami za pół miliona

Kontener z papierosami za pół miliona Przemyt papierosów wartych ponad pół miliona złotych udaremnili funkcjonariusze Służby Celnej i Straży Granicznej z kolejowego przejścia granicznego w Terespolu. Mundurowi znaleźli papierosy w piątek (19.08.) podczas kontroli pociągu towarowego z Białorusi.
Tytoniowa kontrabanda zapakowana była do osiemdziesięciu kartonowych pudeł i ukryta w jednym z kontenerów. Aby wydobyć całość nielegalnego towaru konieczny był rozładunek. Po jego zakończeniu okazało się, że nieznani sprawcy usiłowali przemycić do Polski 40 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ich wartość rynkową mundurowi oszacowali na ponad pół miliona złotych.


Pond 1 mln papierosów z przemytu

Ustalaniem okoliczności zdarzenia i winnych próby przemytu zajmuje się Urząd Celny w Białej Podlaskiej. To już kolejny raz, jak przemytnicy usiłują wykorzystać kontener z legalnym towarem do nielegalnego przewozu papierosów. Niespełna miesiąc temu (25.07.) funkcjonariusze Służby Celnej i Straży Granicznej z Terespola w podobnych okolicznościach przechwycili 32,5 tys. paczek nielegalnych papierosów.
X Polecamy artykuł:
Ivan Hofmann nowym CEO GLS w USA

źr i fot. IC w Białej Podlaskiej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×