19 sierpnia 2017

Cło i Finanse » Cło

Dwa odziały celne na lotnisku Katowice-Pyrzowice

Dwa odziały celne na lotnisku Katowice-PyrzowiceDynamiczny rozwój lotniska oraz wzrost ruchu pasażerskiego i towarowego przyniósł zmiany w organizacji Służby Celnej na śląskim lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach. Od 15 września 2016 roku funkcjonują tam dwa odrębne oddziały celne: osobowy oraz towarowy.
Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się lotnisk w kraju, w którym stale wzrasta natężenie ruchu i to zarówno osobowego, jak i towarowego. Sukcesywne zwiększanie wyników katowickiego lotniska jest możliwe dzięki ciągłej rozbudowie infrastruktury lotniczej, logistycznej, jak i dedykowanej do obsługi pasażerów.


System AES od 3 listopada

W 2015 roku oddano do użytku nową halę przylotów oraz nowoczesną drogę startową, w połowie 2016 roku uruchomiono nowy Terminal. Cargo i zmodernizowano najstarszą część lotniska, czyli Terminal A. Te ważne dla lotniska i regionu przedsięwzięcia sprawiły, że Katowice Airport zaliczane są do kategorii najbardziej nowoczesnych lotnisk w Polsce i Europie.
Od początku tego roku ze śląskiego lotniska skorzystało ponad 2,2 mln pasażerów z całego świata. Aktualnie katowicki port lotniczy realizuje 100 tras regularnych i czarterowych Przeprowadzona modernizacja terminali pasażerskich pozwala odprawić nawet 6 mln pasażerów w ciągu roku. Dla odprawy tak ogromnej ilości pasażerów koniecznym stało się wdrożenie zmian organizacyjnych po stronie Służby Celnej. Dla zapewnienia sprawnej i profesjonalnej odprawy turystów został utworzony Oddział Celny Osobowy w Porcie Lotniczym Katowice-Pyrzowice.
Nowoczesna infrastruktura daje gwarancję obsługi pasażerów i przewoźników lotniczych na najwyższym światowym poziomie. Funkcjonowanie dwóch odrębnych oddziałów celnych, osobowego i towarowego, pozwoli na skuteczną realizację zadań Służby Celnej w zakresie wysokich standardów obsługi podróżnych, bezpieczeństwa rynku i obywateli Polski i Unii Europejskiej oraz płynności międzynarodowego obrotu towarowego.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×