22 czerwca 2018

Cło i Finanse » Cło

Wojskowe oprzyrządowanie w Bobrownikach

Wojskowe oprzyrządowanie w BobrownikachGeneratory i regulatory napięcia wykorzystywane w wojskowych pojazdach gąsienicowych zatrzyGeneratory i regulatory napięcia wykorzystywane w wojskowych pojazdach gąsienicowych zatrzymali na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bobrownikach funkcjonariusze podlaskiej Służby Celnej.
Podejrzenia celników z Bobrownik wzbudziło 10 urządzeń, które do odprawy celnej na kierunku „przywóz do Polski" zgłosił 44-letni kierowca białoruskiej ciężarówki. W wyniku szczegółowego sprawdzenia i weryfikacji towaru okazało się, że jest to sprzęt będący elementem uzbrojenia wozów bojowych na obrót którym, na podstawie ustawy o obrocie z zagranicą towarami, technologiami i usługami o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa, a także dla utrzymania międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa, wymagane jest specjalne zezwolenie. Ponieważ zgłaszający nie posiadał takiego zezwolenia, urządzenia zostały zatrzymane.
W sprawie zostało wszczęte śledztwo, które pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Białymstoku prowadzi Delegatura Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Białymstoku.
Za obrót towarami o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa, a także dla utrzymania międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa bez zezwolenia grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
jagr./MF

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×