Piątek, 28 kwietnia 2017     Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa» Dodaj ogłoszenie o pracę» Dodaj firmę do katalogu

Jazda bez świateł nie popłaca

Jazda bez świateł nie popłacaMazowieccy celnicy zatrzymali na terenie posesji w powiecie płockim blisko 121 tys. papierosów oraz 5,5 kg tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar ukryty był w specjalnie przygotowanej skrytce w domu mieszkalnym.
Na jednym z wyjazdów z wiejskiej posesji  funkcjonariusze celni zauważyli samochód dostawczy wyjeżdżający polną drogą bez włączonych świateł. Zdarzenie miało miejsce około godziny 6 rano, kiedy na dworze było ciemno, a wokół było brak jakiegokolwiek oświetlenia. Na widok samochodu Służby Celnej, kierowca auta zaczął pośpiesznie wycofywać się do zabudowań.
 Kierującą pojazdem, okazała się kobieta znana bardzo dobrze płockim celnikom z poprzednich kontroli, która nie potrafiła rzeczowo opisać powodów swojego zachowania. Na wezwanie funkcjonariuszy, kobieta wydała kilkadziesiąt paczek papierosów. Kolejne paczki nielegalnych papierosów i opakowań z tytoniem do palenia znaleźli celnicy w wyniku przeszukania pojazdu.
Funkcjonariusze celni przeszukali również posesję, z której wyjeżdżała kobieta. Podczas przeszukania domu znaleźli zamaskowane pomieszczenie o powierzchni około kilkunastu metrów kwadratowych, przeznaczone do przechowywania nielegalnych papierosów i tytoniu. Wejście do pomieszczenia prowadziło z łazienki i ukryte było za pralką, po odsunięciu której należało w odpowiedni sposób nacisnąć ścianę, by otworzyć zamaskowane w niej drzwi. Same drzwi były grube, osadzone na stalowych profilach i wybetonowane od środka, co miało powodować, że w trakcie pukania w nie, odgłos będzie taki sam jak przy pukaniu w ścianę. Z pewnością, osoba projektująca to pomieszczenie, brała pod uwagę techniki przeszukań stosowane przez służby mundurowe. W zamaskowanym pomieszczeniu celnicy znaleźli kolejne nielegalne papierosy w ilości ponad 117 tys. sztuk oraz ponad 2 kg tytoniu do palenia.
źr. MF
DODAJ DO: facebook Twitter
Wyślij tekst znajomemu Drukuj
Dodaj komentarz (rozwiń)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Spedycje.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
 

SONDA

Jak oceniasz sytuację w swojej Firmie?