19 sierpnia 2017

Cło i Finanse » Cło

Jazda bez świateł nie popłaca

Jazda bez świateł nie popłacaMazowieccy celnicy zatrzymali na terenie posesji w powiecie płockim blisko 121 tys. papierosów oraz 5,5 kg tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar ukryty był w specjalnie przygotowanej skrytce w domu mieszkalnym.
Na jednym z wyjazdów z wiejskiej posesji  funkcjonariusze celni zauważyli samochód dostawczy wyjeżdżający polną drogą bez włączonych świateł. Zdarzenie miało miejsce około godziny 6 rano, kiedy na dworze było ciemno, a wokół było brak jakiegokolwiek oświetlenia. Na widok samochodu Służby Celnej, kierowca auta zaczął pośpiesznie wycofywać się do zabudowań.
 Kierującą pojazdem, okazała się kobieta znana bardzo dobrze płockim celnikom z poprzednich kontroli, która nie potrafiła rzeczowo opisać powodów swojego zachowania. Na wezwanie funkcjonariuszy, kobieta wydała kilkadziesiąt paczek papierosów. Kolejne paczki nielegalnych papierosów i opakowań z tytoniem do palenia znaleźli celnicy w wyniku przeszukania pojazdu.
Funkcjonariusze celni przeszukali również posesję, z której wyjeżdżała kobieta. Podczas przeszukania domu znaleźli zamaskowane pomieszczenie o powierzchni około kilkunastu metrów kwadratowych, przeznaczone do przechowywania nielegalnych papierosów i tytoniu. Wejście do pomieszczenia prowadziło z łazienki i ukryte było za pralką, po odsunięciu której należało w odpowiedni sposób nacisnąć ścianę, by otworzyć zamaskowane w niej drzwi. Same drzwi były grube, osadzone na stalowych profilach i wybetonowane od środka, co miało powodować, że w trakcie pukania w nie, odgłos będzie taki sam jak przy pukaniu w ścianę. Z pewnością, osoba projektująca to pomieszczenie, brała pod uwagę techniki przeszukań stosowane przez służby mundurowe. W zamaskowanym pomieszczeniu celnicy znaleźli kolejne nielegalne papierosy w ilości ponad 117 tys. sztuk oraz ponad 2 kg tytoniu do palenia.
źr. MF

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×