Poniedziałek, 22 maja 2017     Imieniny: Emila, Neleny, Romy» Dodaj ogłoszenie o pracę» Dodaj firmę do katalogu

Pusta ciężarówka, a w niej cenny towar

Pusta ciężarówka, a w niej cenny towarBlisko 50 kilogramów bursztynu przemycał obywatel Ukrainy. Z towarem wartym ponad 94 tys. zł wpadł na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce podczas kontroli Służby Celnej.
Minionej nocy (6.12 br.) na przejście graniczne w Medyce wjechał samochód ciężarowy za kierownicą którego zasiadał 28-letni obywatel Ukrainy.
Mężczyzna zadeklarował funkcjonariuszom Służby Celnej przejazd przez granicę pustym środkiem transportu. Mundurowi jednak nie do końca uwierzyli w deklarację kierowcy i postanowili bliżej przyjrzeć się ciężarówce. W tym celu pojazd został skierowany do  prześwietlenia promieniami rtg.


80 kg bursztynu na granicy

Szybki „rzut oka" funkcjonariuszy celnych na ekran monitora i wszystko było już jasne… w ciężarówce na pewno znajduje się niezgłoszony do kontroli celnej towar. Okazało się, że w profilach stojaków do przewozu ładunku (szkła) ukrytych było ponad 47 kilogramów bursztynu. Jego wartość Służba Celna szacuje na kwotę ponad 94 tys. zł.
Do własności i próby przemytu przyznał się kierowca ciężarówki, który złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności karnej i wpłacił 10 tys. zł na poczet grożącej kary.
Bursztyn trafił do magazynu celnego.
źr. Służba Celna
DODAJ DO: facebook Twitter
Wyślij tekst znajomemu Drukuj
Dodaj komentarz (rozwiń)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Spedycje.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
 

SONDA

Jak oceniasz sytuację w swojej Firmie?