Wtorek, 25 kwietnia 2017     Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki» Dodaj ogłoszenie o pracę» Dodaj firmę do katalogu

Celnicy przechwycili transport nielegalnych papierosów

Celnicy przechwycili transport nielegalnych papierosów42 tys. paczek papierosów pochodzących z przemytu przechwycili współpracujący ze sobą mazowieccy i podlascy celnicy. Kontrabanda o szacunkowej wartości rynkowej ponad 550 tys. złotych znajdowała się w jednym z podwarszawskich magazynów.
Pod koniec ubiegłego tygodnia funkcjonariusze Izby Celnej w Białymstoku dzięki współpracy z litewską i estońską służbą celną ustalili, że do jednego z magazynów logistycznych pod Warszawą mógł trafić z krajów nadbałtyckich transport nielegalnych papierosów.
Na wytypowane miejsce udali się mazowieccy celnicy wspierani przez czworonożną specjalistkę od wykrywania wyrobów tytoniowych – labradorkę Locę, którzy skontrolowali  podejrzaną przesyłkę (168 kartonowych pudeł ustawionych na 4 paletach).
Wynik kontroli potwierdził wcześniejsze ustalenia podlaskich celników –  funkcjonariusze Izby Celnej w Warszawie znaleźli w kartonach 42 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy, których szacunkowa wartość rynkowa przekracza pół miliona złotych.
X Polecamy artykuł:
Majowy weekend bez ciężarówek

Celnicy wszczęli w sprawie postępowanie karne skarbowe rekwirując nielegalny towar, który trafił do magazynu Izby Celnej w Warszawie. Funkcjonariusze sprawdzają teraz skąd dokładnie pochodził nielegalny towar i gdzie miał faktycznie trafić. Sprawa jest rozwojowa.
Źródło: MF
DODAJ DO: facebook Twitter
Wyślij tekst znajomemu Drukuj
Dodaj komentarz (rozwiń)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Spedycje.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
 

SONDA

Jak oceniasz sytuację w swojej Firmie?