23 lipca 2019

Cło i Finanse » Cło

Customs Compliance niezbędne w biznesie

Customs Compliance niezbędne w biznesie
Rusak Business Services wprowadza nowy pakiet wyspecjalizowanych usług
Wychodząc naprzeciw wyzwaniom w zarządzaniu procesami celnymi Rusak Business Services wprowadza na rynek nowy kompleksowy pakiet usług Customs Compliance. Oficjalna inauguracja nowego projektu odbyła się podczas międzynarodowej konferencji Global Customs Compliance w Brukseli, której firma była partnerem.
Utrudnione relacje z Urzędem Celnym, straty finansowe, przestój towarów i zła reputacja firmy to tylko niektóre z przykrych konsekwencji jakie mogą dotknąć przedsiębiorców popełniających błędy w prowadzeniu operacji importowych i eksportowych.  Rusak Business Services jako pierwszy polski broker celny wprowadza na międzynarodowy rynek pakiet kompleksowych i zindywidualizowanych eksperckich usług Customs Compliance.- Cieszymy się, że jako pierwsza polska firma wprowadzamy na międzynarodowy rynek tak wyspecjalizowaną i kompleksową usługę doradczą. Nasze blisko 30-letnie doświadczenie w tematyce celnej pozwala nam wspierać przedsiębiorców w rozwiązywaniu najbardziej skomplikowanych zagadnień z zakresu handlu zagranicznego. Celem firmy jest wspieranie naszych partnerów biznesowych zmierzające do wykorzystania pełnego potencjału ich działalności importowej i eksportowej – mówi Tomasz Rusak, członek zarządu Rusak Business Services.
Nieustające zmiany warunków ekonomicznych, przemysłowych oraz operacyjnych w biznesie przekładają się na częstą modyfikację zasad funkcjonowania w obszarach handlu zagranicznego. Dlatego przedsiębiorcom niezbędny jest stały audyt działań prowadzonych w zakresie operacji celnych. Wdrożenie systemu Customs Compliance pozwala uniknąć strat finansowych oraz zminimalizować zagrożenia wynikające z nieprawidłowego zarządzania procesami celnymi. Zrozumienie nałożonych na przedsiębiorcę obowiązków prawnych prowadzi do właściwego ich wypełniania, a dostrzeżenie zagrożeń ułatwia wprowadzenie niezbędnych zasad i procedur w firmie. W rezultacie zmniejszenie ryzyka popełnienia błędów przekłada się bezpośrednio na obniżenie kosztów. Rusak Business Services swoje działania koncentruje na wdrażaniu procedur wewnętrznych, przeprowadzaniu audytów i kontroli realizowanych transakcji. Eksperci Customs Compliance monitorują oraz interpretują przepisy prawa międzynarodowego, a także wspierają swoich klientów w analizie i wdrażaniu odpowiednich systemów zarządzania.
- Słuszność obranej przez nas strategii biznesowej mogliśmy potwierdzić podczas tegorocznej międzynarodowej konferencji Global Customs Compliance w Brukseli, której byliśmy partnerem. Świat przechodzi obecnie znaczącą ewolucję zaczynając od wyjścia Wielkiej Brytanii z UE przez zapowiadane przez Prezydenta Donalda Trumpa zmiany w handlu zagranicznym U.S. aż po otwarcie rynku irańskiego i kubańskiego. Konfrontując naszą wiedzę i doświadczenie z ekspertami z całego świata utwierdziliśmy się w przekonaniu, że doradztwo w handlu zagranicznym, w formule jaką proponujemy, jest niezbędną usługą w biznesie w obliczu transformacji jakie czekają świat w najbliższych latach – komentuje Tomasz Rusak.

Czym jest Customs Compliance?


Rusak Business Services ponad ćwierć wieku na rynku
Rusak Business Services to jeden z leaderów w zakresie doradztwa celnego na polskim rynku. Blisko 30-letnie doświadczenie w dziedzinie handlu zagranicznego pozwoliło zbudować niezawodny zespół ekspertów oraz wypracować partnerskie relacje biznesowe z największymi polskimi i międzynarodowymi firmami. Działania Agencji koncentrują się w dwóch głównych obszarach: outsourcingu obsługi celnej i Customs Compliance, czyli zapewnieniu zgodności z regulacjami celnymi. Profesjonalizm i wiarygodność Rusak Business Services potwierdza certyfikat AEO (Authorised Economic Operator), a także wdrożony system jakości wg norm ISO oraz certyfikat WSK (Wewnętrzny System Kontroli).
Firma posiada kilkanaście biur w Polsce, 3 oddziały zagraniczne, punkty obsługi składów celnych oraz szereg miejsc uznanych dla procedury uproszczonej.
źr. /RBS

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×