15 listopada 2018

Cło i Finanse » Cło

Nowe agencje celne w strukturach Rohlig Suus Logistics

Nowe agencje celne w strukturach Rohlig Suus LogisticsPo otwarciu na początku 2017 roku własnej Agencji Celnej na terminalu kolejowym w Małaszewiczach, w kwietniu Rohlig Suus Logistics uruchomił kolejne dwie agencje celne - w Poznaniu i Rzeszowie, które świadczą kompleksową obsługę odpraw eksportowych i importowych towarów. Obecnie operator posiada już 12 własnych oddziałów celnych w największych miastach Polski.
Nowo otwarte lokalizacje realizują pełną gamę procedur celnych. Poza odprawami towarów w procedurach importowych i eksportowych, agencje obsługują zgłoszenia celne w procedurze składu celnego oraz magazynie celnym, prowadząc jednocześnie usługi doradcze.
Dodatkowo świadczą usługę Intrastat, przejmując obowiązki rejestrowania obrotu towarowego z państwami UE, a także reprezentują Klientów przed instytucjami państwowymi takimi jak np. Sanepid, Piorin czy Wijhars w zakresie podatku akcyzowego oraz dokumentacji niezbędnej do dokonania odprawy celnej. W określonych przypadkach organizują również obsługę celną na terenie firmy Klienta z zastosowaniem procedur uproszczonych.
Jak podkreśla Mirosław Kłósek - dyrektor ds. usług celnych w Rohlig Suus Logistics – Uruchomienie nowych lokalizacji w Rzeszowie i Poznaniu to nie tylko efekt dynamicznej strategii rozwoju usługi celnej w naszej firmie, ale również wynik zapotrzebowania rynku i zwiększenia elastyczności obsługi spedycyjnej. Dzięki własnej sieci agencji Klienci mogą korzystać z obsługi celnej towarów w terminalach przeładunkowych, magazynach logistycznych i miejscach uznanych Spółki oraz Urzędach Celnych. Dodatkowo wykorzystanie profesjonalnego oprogramowania do obsługi, połączonego z systemami Krajowej Administracji Skarbowej, umożliwia kontrolę statusu odprawy przesyłek na każdym etapie realizacji dostawy.
Pierwsza z agencji funkcjonuje w oddziale poznańskim  operatora , natomiast kolejna mieści się w Rzeszowie przy Urzędzie Celnym.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×