11 grudnia 2018

Cło i Finanse » Cło

Mobilna oczyszczalnia spirytusu w ciężarówce

Mobilna oczyszczalnia spirytusu w ciężarówce

Funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Torunia wspólnie z policjantami Centralnego Biura Śledczego z Bydgoszczy zlikwidowali linię odkażania spirytusu niewiadomego pochodzenia. Przejęli urządzenia oraz blisko 2 tys. litrów alkoholu etylowego.

Na jednej z posesji pod Grudziądzem funkcjonariusze przeprowadzili czynności kontrolne, w wyniku, których wykryli mobilną oczyszczalnię spirytusu, ukrytą w samochodzie ciężarowym. W pojeździe funkcjonariusze znaleźli pojemnik z alkoholem o pojemności 1000 litrów, 1025 sztuk plastikowych butelek (0,9 litra) z alkoholem o stężeniu 90% zapakowanych w kartonach, a także duże ilości butelek, zakrętek i etykiet.

Udaremniony rekordowy przemyt papierosów


Zabezpieczono także około 2 tys. litrów alkoholu etylowego o stężeniu 90 % bez polskich znaków akcyzy oraz chemikalia i substancje używane w tym procesie.

W toku przeszukania pomieszczeń gospodarczych celnicy i policjanci znaleźli i zabezpieczyli również ponad 56 kg różnych wyrobów tytoniowych w postaci krajanki, suszu i tytoniu do palenia oraz 21 paczek papierosów różnych marek. Wszystkie zatrzymane towary nie miały wymaganych znaków akcyzy.

W sprawie zatrzymano trzech mężczyzn, organizatora i pomysłodawcę przestępczego procederu oraz dwie osoby zajmujące się dystrybucją.

Straty Skarbu Państwa powstałe w wyniku wprowadzenia nielegalnego spirytusu do sprzedaży, mogłyby wynieść ponad 120 tys. zł.

źr. MFPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×