23 stycznia 2019

Cło i Finanse » Cło

Ponad pół mln papierosów w przemycie

Ponad pół mln papierosów w przemycie

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Augustowa udaremnili w Suwałkach największy w tym roku przemyt papierosów – niemal 520 tys. paczek. Kontrabanda ukryta była w litewskim tirze, który zgodnie z dokumentami miał przewozić do Niemiec torebki.


Na drodze krajowej nr 8 zatrzymali do kontroli ciężarówkę na litewskich numerach rejestracyjnych. Kierowca tira, 32-letni Białorusin twierdził, że wiezie do Niemiec transport torebek. Funkcjonariusze podjęli decyzję o sprawdzeniu przewożonego ładunku i rewizji naczepy.

Mobilna oczyszczalnia spirytusu w ciężarówce


Podczas kontroli okazało się, że w całej przestrzeni ładunkowej tira znajdują się palety z kartonami wypełnionymi przemycanymi papierosami. Gdyby zatrzymane wyroby tytoniowe zostały wprowadzone do sprzedaży, straty Skarbu Państwa z tytułu utraconych podatków wyniosłyby ponad 11 mln. złotych.


Funkcjonariusze wszczęli w sprawie przemytu postępowanie karne skarbowe, które prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Suwałkach. Nielegalny towar trafił do magazynu, a ciężarówka na parking Oddziału Celnego w Suwałkach.


Za tak duży przemyt grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×