22 stycznia 2019

Cło i Finanse » Cło

Przemyt papierosów wartych 6,5 mln zł udaremniony

Przemyt papierosów wartych 6,5 mln zł udaremniony

Funkcjonariusze KAS z Budziska udaremnili przemyt 490 tys. paczek papierosów w pobliżu granicy polsko-litewskiej. Nielegalny towar o szacunkowej wartości rynkowej ok. 6,5 mln. złotych został znaleziony w polskim tirze jadącym z Łotwy.

Akcyza na e-papierosy


Funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego, pełniący służbę na drodze krajowej nr 8, zatrzymali do kontroli polską ciężarówkę. Zasiadający za kierownicą tira 24-letni Polak twierdził, że wiezie w niej z Łotwy ładunek koszy na śmieci i kartony z letnim obuwiem. Funkcjonariusze KAS prześwietlili urządzeniem rentgenowskim ciężarówkę, a następnie dokonali rewizji naczepy. Podczas kontroli okazało się, że w naczepie za kilkoma koszami na śmieci i pudełkami z obuwiem znajduje się gigantyczna papierosowa kontrabanda.


Funkcjonariusze znaleźli 490 tys. paczek papierosów bez polskich znaków o szacunkowej wartości rynkowej ok. 6,5 mln. złotych. Gdyby zatrzymane wyroby tytoniowe zostały wprowadzone do sprzedaży, straty Skarbu Państwa z tytułu utraconych podatków wyniosłyby 10 mln. złotych.


W sprawie przemytu wszczęto postępowanie karne skarbowe, które prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Suwałkach. Nielegalny towar trafił do magazynu, a ciężarówka na parking Oddziału Celnego w Suwałkach. Za tak duży przemyt grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źr. KAS


X Polecamy artykuł:
Psucie prawa

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×