23 lutego 2019

Cło i Finanse » Cło

Wdrożenie nowego systemu eksportowego AES

Wdrożenie nowego systemu eksportowego AES

2 listopada br. o godz. 10.00 zostanie wdrożony nowy system do obsługi operacji wywozowych – Automatyczny System Eksportu (AES). W związku z koniecznością dokonania migracji danych z Systemu ECS do Systemu AES, System ECS zostanie wyłączony 30 października o godz. 20.00.

Podczas przerwy w dostępności elektronicznej obsługi zgłoszeń wywozowych będzie obowiązywała procedura awaryjna (zgłoszenie papierowe ESS).

System AES od 2 listopada


W związku z tym, że w trakcie ogłoszonej przerwy będzie miała miejsce pełna migracja danych z ECS do AES, po uruchomieniu nowego systemu wszystkie operacje rozpoczęte w ECS, także procedura poszukiwawcza, realizowane będą i kończone w systemie AES.


Działania pilotażowe prowadzone obecnie dla systemu AES, tj. pilotażowe wysyłanie do tego systemu komunikatów zostaną zakończone z dniem 23 października 2017 r.

Dokument „Instrukcja w zakresie obsługi w systemie AES" (plik PDF w serwisie zewnętrznym; 1,7 MB) został opublikowany na Platformie Usług Elektronicznych Skarbowo–Celnych (PUESC).

Ważne

Przypominamy, że warunkiem umożliwiającym korzystanie przez przedsiębiorcę z funkcjonalności systemu AES jest:

  • posiadanie aplikacji umożliwiającej przesłanie elektronicznych komunikatów do tego systemu, zbudowanej zgodnie ze specyfikacją techniczną XML dla przedsiębiorców i dostępnej pod adresem: https://puesc.gov.pl/web/puesc/aes (link otwiera nowe okno w serwisie zewnętrznym)

  • dopełnienie formalności związanych z usługą e-Klient

  • dysponowanie przez osobę fizyczną, która w imieniu przedsiębiorcy będzie przesyłała komunikaty narzędziem do ich elektronicznego podpisywania.

więcej na www.mf.gov.plPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×