16 stycznia 2019

Cło i Finanse » Cło

Mikroprzedsiębiorco, pora założyć Profil Zaufany (eGo)!

Mikroprzedsiębiorco, pora założyć Profil Zaufany (eGo)!

W najbliższych dniach Ministerstwo Finansów wyśle e-mail lub SMS do mikroprzedsiębiorców, którzy są zobowiązani do składania Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT). Wiadomości otrzymają przedsiębiorcy zobowiązani do przesłania do 26 lutego pierwszych plików JPK_VAT.


Profil Zaufany (eGO) to bezpłatny, elektroniczny podpis, który pozwala prawidłowo podpisać i złożyć JPK_VAT. Wiadomości nie będą zawierać żadnych wezwań do zapłaty podatku, odnośników zewnętrznych (linki) ani załączników w formie plików.


Informacja przypomni o możliwości założenia bezpłatnego Profilu Zaufanego (eGO), który pozwoli prawidłowo podpisać i złożyć JPK_VAT oraz zachęci do zakładania go już teraz – nie zwlekając do ostatniej chwili.


Dzięki temu mikroprzedsiębiorcy zyskują pewność, że w dniu wysyłki są gotowi oraz prawidłowo zautoryzują i podpiszą JPK_VAT.


Jak założyć Profil Zaufany (eGO) można sprawdzić w serwisie Obywatel.gov.


Przypominamy! JPK_VAT za styczeń przedsiębiorcy przesyłają do 26 lutego.


Wiadomość dotrze jako e-mail z adresu: dppt.automat@mf.gov.pl – na adresy elektroniczne lub wiadomość tekstowa SMS – na numery telefonów.

Wiadomość będzie opatrzona podpisem „Ministerstwo Finansów".


Wiadomości nie będą zawierać żadnych wezwań do zapłaty podatku, a w treści e-maila i wiadomości SMS nie będą umieszczane żadne odnośniki zewnętrzne (linki) ani załączniki w formie plików.Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×