22 października 2018

Cło i Finanse » Cło

KAS: Przechwycono przemyt farmaceutyków

KAS: Przechwycono przemyt farmaceutyków

Nielegalny przywóz do Polski farmaceutyków udaremnili funkcjonariusze KAS z przejścia granicznego w Bobrownikach. 6300 kapsułek z środkiem przyśpieszającym metabolizm organizmu 41-letni Białorusin ukrył w dostawczym fiacie, którym przekraczał białorusko-polską granicę.


Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Bobrownik znaleźli 70 opakowań zawierających po 90 kapsułek farmaceutyków podczas rewizji fiata kierowanego przez 41-letniego Białorusina. Mężczyzna poukrywał je w kilku miejscach m.in. w skrzynce narzędziowej. Szacunkowa wartość rynkowa ujawnionych środków redukujących tkankę tłuszczową i wzmacniających metabolizm to ponad 21 tys. złotych.


W związku próbą przemytu funkcjonariusze z Bobrownik wszczęli przeciwko mężczyźnie postępowanie karne skarbowe. Podróżnemu grozi ponadto odpowiedzialność karna za naruszenie przepisów ustawy Prawo farmaceutyczne regulującej m.in. przywóz lekarstw na terytorium Polski. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa w tym zakresie mundurowi ze Służby Celno-Skarbowej powiadomili Policję.

X Polecamy artykuł:
Ułatwienia dla kierowców

Zgodnie z ustawą Prawo farmaceutyczne podróżny ma prawo przewozić pięć najmniejszych opakowań leku na własne potrzeby. W przypadku lekarstw przewożonych w celach handlowych bezwzględnie potrzebne jest zezwolenie Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Za naruszenie przepisów ustawa przewiduje grzywnę, karę ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×