20 stycznia 2019

Cło i Finanse » Cło

Odprawy przesyłek cargo w nowym terminalu lotniska Rzeszów-Jasionka

Odprawy przesyłek cargo w nowym terminalu lotniska Rzeszów-Jasionka

Od 1 lutego 2018 r. odprawy przesyłek towarowych w Oddziale Celnym Rzeszów-Jasionka dokonywane są w nowym terminalu cargo. Obsługę celno-skarbową wykonują funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego pełniący służbę w Oddziale Celnym Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka.


Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie na potrzeby obsługi odpraw przez funkcjonariuszy służby celno-skarbowej w nowej lokalizacji wyznaczył na terenie Terminala Cargo Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka Sp. z o.o. miejsce dla przedstawiania towarów, w tym czasowego składowania.  W miejscu wyznaczonym, towary mogą być obejmowane powrotnym wywozem oraz procedurami przywozowymi, wywozowymi i specjalnymi.


Zmiana miejsca dedykowanego do obsługi towarów odbyła się płynnie,  z zabezpieczeniem równoległym systemów obsługi zgłoszeń celnych.  Oddanie do użytku  terminala cargo pozwoliło na skupienie w jednym miejscu rozdrobnionych na terenie lotniska punktów obsługi towarowo- magazynowej, oddalonych od siebie znacznymi odległościami.


Miejsce obsługi klienta znajduje się poza strefą podlegającą kontroli bezpieczeństwa osób. Pozwala to na wykonywanie wszelkich czynności przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej oraz przedstawicieli agencji bez zakłóceń i dodatkowych obowiązków związanych z kontrolą bezpieczeństwa.


jagr./UCS RzeszówPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×