20 stycznia 2019

Cło i Finanse » Cło

Kosztowny brak danych w systemie SENT

Kosztowny brak danych w systemie SENT
Obecnością funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej zakończyła się kontrola drogowa ciężarówki przewożącej m.in. oleje z ropy naftowej w beczkach, którą zatrzymali małopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego na autostradzie A4.

W Tarnowie na autostradzie A4 (Węzeł Centrum) inspektorzy z tarnowskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie przeprowadzili kontrolę ciągnika siodłowego z naczepą. Pojazdami należącymi do bułgarskiego przewoźnika wykonywano międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Polski do Bułgarii. Podczas kontroli inspektorzy ustalili, że przewóz ładunku znajdującego się na naczepie podlega ustawie o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów.

Gdy szczegółowo sprawdzali wymagane dane, które powinny być zgłoszone przed rozpoczęciem przewozu do systemu Ministerstwa Finansów – SENT, stwierdzili brak uzupełnienia informacji dotyczących przewoźnika. Skutkowało to wezwaniem na miejsce kontroli funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, którzy nałożyli zamknięcia urzędowe w celu zabezpieczenia przewożonego ładunku.
 Ponadto funkcjonariusze KAS wszczęli postępowanie administracyjne, które jest zagrożone karą pieniężną w wysokości 5 000 złotych.

System SENT do obsługi „towarów wrażliwych"
Ministerstwo Finansów udostępniło usługę „e-Przewóz", która umożliwa klientom Krajowej Administracji Skarbowej realizację ustawowych obowiązków związanych ze zgłoszeniem przewozu do elektronicznego rejestru w systemie SENT oraz jego aktualizację. Usługa ta jest świadczona za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC) i pozwala na obsługę przewozu „towarów wrażliwych" na i przez terytorium Polski.
jagr./GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×