20 stycznia 2019

Cło i Finanse » Cło

Nowy system kontroli fito-sanitarnej na stacji Hrubieszów LHS

Nowy system kontroli fito-sanitarnej na stacji Hrubieszów LHS

PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa oddała do użytku system mobilnej kontroli fito-sanitarnej, który znajduje się na stacji Hrubieszów LHS.


Inwestycja zapewnia większą efektywność pracy przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa, skrócenie czasu transportu i uproszczenie pobierania próbek. System pozwala w bezpieczny sposób pobierać próbki towarów dostarczanych z Ukrainy, Rosji i krajów Azji Środkowej, usprawnia proces kontroli, a tym samym zwiększa przepustowość linii. Wartość inwestycji to ok. 1,7 mln zł.


System sterowany jest z pulpitów wyposażonych w niezbędne zabezpieczenia. Przystosowany jest do obsługi wszystkich typów wagonów krytych z górnym systemem załadunku. Podest jest całkowicie zadaszony, ma 16 m szerokości i długości oraz 8 m wysokości. Długość toru jazdy wynosi 950 m.


Przedsięwzięcie jest elementem procesu inwestycyjnego wynikającego m.in. z budowy Nowego Jedwabnego Szlaku.


Podczas międzynarodowej konferencji „South-West Route” 14 marca 2018 r. w Warszawie spółka PKP LHS zawarła porozumienie z przedstawicielami kolei z Iranu, Azerbejdżanu, Gruzji i Ukrainy w sprawie utworzenia nowego korytarza transportowego, który jest 2-3 krotnie szybszy od drogi morskiej oraz o ok. 1000 km krótszy od alternatywnej trasy lądowej. Dzięki nowej trasie „South-West Route” polscy importerzy i eksporterzy uzyskają możliwość łatwiejszej wymiany handlowej z Iranem i Indiami.

jagr./ PKP LHSPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×