26 maja 2019

Cło i Finanse » Cło

3 bmw ukryte w litewskim tirze

3 bmw ukryte w litewskim tirze
Podczas wspólnych działań funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej oraz Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymano tira przewożącego trzy kradzione samochody marki BMW. Auta figurowały w Systemie Informacyjnym Schengen jako utracone na terenie Niemiec.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak w ramach współdziałania z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej z Budziska zatrzymali do kontroli drogowej w Suwałkach litewską ciężarówkę. Kierowca - obywatel Litwy w naczepie przewoził trzy samochody osobowe marki BMW na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Auta sprawdzono pod kątem legalności pochodzenia. Okazało się, że wszystkie pojazdy figurują w Systemie Informacyjnym Schengen jako utracone na terenie Niemiec. Łączna szacunkowa wartość BMW X3 z 2014 roku, BMW X5 z 2016 roku oraz BMW 320D z 2017 roku wynosi 720 tys. zł.

46-letni litewski kierowca tira został zatrzymany, a po wykonaniu niezbędnych czynności wraz z pojazdami przekazany funkcjonariuszom Policji. Dalsze czynności w sprawie prowadzić będą funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach.
jagr./UCS w Białymstoku

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×