23 lipca 2019

Cło i Finanse » Cło

KAS udaremniła przemyt papierosów

KAS udaremniła przemyt papierosów
Funkcjonariusze KAS z Budziska udaremnili przemyt ponad 450 tys. paczek papierosów w pobliżu polsko-litewskiej granicy. Papierosy warte ponad 6 milionów zł ukryte były w litewskiej ciężarówce, która zgodnie z dokumentami miała przewozić węgiel drzewny. Gdyby wyroby tytoniowe trafiły do sprzedaży, straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wyniosłyby 10 milionów zł.

Funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego, zatrzymali do kontroli litewską ciężarówkę z naczepą. Kierowca tira, 63-letni Litwin, twierdził, że wiezie węgiel drzewny.

Podczas kontroli pojazdu okazało się, że w naczepie, za paletami z deklarowanym towarem znajdują się kartony wypełnione papierosami. W sumie w litewskim tirze funkcjonariusze znaleźli ponad 450 tys. paczek papierosów. Gdyby zatrzymane wyroby tytoniowe zostały wprowadzone do sprzedaży, straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wyniosłyby 10 milionów zł.

Funkcjonariusze wszczęli postępowanie karne skarbowe. Kierowca tira został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Nielegalny towar trafił do magazynu, a ciężarówka na parking Oddziału Celnego w Suwałkach.

Za tak duży przemyt grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Źródło: Krajowa Administracja Skarbowa

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×