12 grudnia 2019

Cło i Finanse » Cło

Pies "dualny" w strukturach podkarpackiej KAS

Pies "dualny" w strukturach podkarpackiej KAS
Nuta jest wyjątkowa, bo ma nosa nie tylko do papierosów, ale i waluty. Od trzech miesięcy pracuje z funkcjonariuszami Służby Celno- Skarbowej (KAS) na podkarpackim odcinku polsko- ukraińskiej granicy.
 
W strukturach Służby Celno- Skarbowej w woj. podkarpackim pracują 22 psy wyszkolone do wykrywania papierosów i tytoniu oraz środków odurzających. Do tego grona dołączyła niedawno dwuletnia Nuta.
 
Czarna labradorka Nuta jest psem dualnym, co oznacza, że wyszkolona została do wyszukiwania  towarów o różnych zapachach. Jednym z nich jest tytoń, a drugim waluta. Jest jednym z dwóch psów Służby Celno- Skarbowej w całym kraju, który wyszkolony został w takim zakresie.
 
To także jedyny pies dualny, wyszkolony do wyszukiwania towarów o różnych zapachach, wspomagający działania kontrolne funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej w woj. podkarpackim. Do tej pory pracujące tu psy specjalizowały się w wykrywaniu towarów o jednym zapachu: wyrobów tytoniowych bądź narkotyków.
 
W 2017 r. psy wspierające działania kontrolne funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego, specjalizujące się w wyszukiwaniu wyrobów tytoniowych, przyczyniły się do wykrycia 8,6 mln szt. papierosów oraz 180 kg tytoniu.
źr. Podkarpacka KAS
 

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×