18 września 2019

Cło i Finanse » Cło

Bye, bye ... "Celina"

Bye, bye ... "Celina"
Wygaszanie systemu CELINA będzie oznaczało, że system ten zostanie wyłączony produkcyjnie. Po tym terminie będą mogły do niego być przesyłane jedynie komunikaty kończące obsługę procedur zainicjowanych w systemie Celina.

Pozostałe komunikaty zgłoszeń celnych (zarówno z zakresu procedur standardowych, jak i uproszczonych) oraz deklaracji skróconych do czasowego składowania będą przyjmowane i obsługiwane wyłącznie w systemie  AIS/IMPORT.

Warunkiem niezbędnym wysyłania komunikatów do AIS/IMPORT jest:
1. posiadanie aplikacji zbudowanej zgodnie ze specyfikacją techniczną XML dla przedsiębiorców , która publikowana jest na stronach PUESC,
2. dysponowanie przez osobę fizyczną, która w imieniu przedsiębiorcy będzie przesyłała komunikaty narzędziem do ich elektronicznego podpisywania oraz
3. dopełnienie formalności związanych z usługą e-Klient Służby Celno-Skarbowej w tym w konieczności dokonania rejestracji/aktualizacji przez podmioty danych rejestrowych w ramach usługi e-Klient w zakresie powiązań podmiotu z reprezentantem  z uwagi na zaimplementowanie w systemie AIS/IMPORT funkcjonalności dotyczącej ich weryfikacji.
Przypominamy, że 31 października 2018r. o godz. 23:59 planowane jest wygaszenie systemu obsługi zgłoszeń celnych przywozowych CELINA.
Źródło: Małopolski Urząd Celno-Skarbowy

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×