22 stycznia 2020

Cło i Finanse » Cło

Niebezpieczne zabawki nie trafią na rynek

Niebezpieczne zabawki nie trafią na rynek
Mazowieccy funkcjonariusze KAS zapobiegli wprowadzeniu do obrotu 3700 zestawów zabawek z podrobionymi, zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wartość nielegalnego towaru to ponad 120 tysięcy złotych. Zabawki oferowano do sprzedaży w jednej z hal targowych w Wólce Kosowskiej.

Podczas zakupów zabawek należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo produktu, w przeciwnym wypadku możemy narazić zdrowie dziecka. Wyniki badań laboratoryjnych, często wykazują w składzie podrabianych artykułów zawartość substancji szkodliwych dla zdrowia, a nawet życia. Użyte do produkcji materiały, zazwyczaj nie posiadają atestów bezpieczeństwa i są bardzo niskiej jakości.

Wprowadzanie do obrotu towaru z podrobionymi znakami towarowymi jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Walka z wprowadzaniem do obrotu nielegalnego towaru jest jednym z wielu zadań realizowanych przez KAS. Problem ten dotyczy wszystkich gałęzi przemysłu, w tym coraz częściej artykułów produkowanych dla najmłodszych. Dlatego prosimy o zwracanie uwagi na oryginalność i bezpieczeństwo kupowanych wyrobów.
jagr./KAS

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×