25 maja 2018

Cło i Finanse » Podatki

Już ponad 5 mln pit-ów przez internet

Już ponad 5 mln pit-ów przez internetTo ponad pół miliona więcej niż w 2016 r., przypominamy, że elektroniczne PIT-y składamy w tym roku do 2 maja.
Elektroniczne PIT-y cieszą się coraz większą popularnością – to wiemy nie od dzisiaj. Podczas ubiegłorocznej akcji składania zeznań podatkowych pobiliśmy rekord. Drogą elektroniczną dotarło do nas prawie 8,3 mln deklaracji! (przesłanych w ramach rozliczeń podatku za 2015 rok). W tym roku chcemy pobić ten rekord. Zapowiada się obiecująco - do 19 marca 2017 r. Polacy złożyli już ponad 5 mln 60 tys. elektronicznych formularzy PIT, podczas gdy w tym samym okresie ubiegłego roku było ich niespełna 4,5 mln. A do końca rozliczeń zostało sporo czasu. W tym roku, ponieważ 30 kwietnia wypada w niedzielę, mamy na to czas do wtorku 2 maja.


Twój PIT może rozliczyć pracodawca

Dlaczego PIT przez internet
e-PIT-a składa się szybko, prosto i bez wychodzenia z domu. Stąd z roku na rok korzysta z nich coraz więcej Polaków. W 2009 r. przez Internet wysłaliśmy 320 tys. formularzy, w 2015 r. odliczyliśmy ponad 7 milionów e-PIT-ów, a rok temu pobiliśmy rekordowe 8,3 miliona elektronicznych zeznań. Teraz mamy ich dokładnie 5.061.474 (stan na 10 marca), a ich liczba rośnie z każdym dniem. Jest zatem szansa, aby do końca okresu rozliczeniowego było ich więcej niż w ubiegłym roku.
Przypominamy, że od 15 marca podatnicy mogą korzystać z nowej formy rozliczenia z urzędem skarbowym. Wystarczy złożyć online wniosek PIT-WZ, a urząd skarbowy sam przygotuje zeznanie podatkowe na podstawie danych, które posiada. To najprostszy, najszybszy i najpewniejszy sposób rozliczenia dochodów. W PIT-WZ podatnik przekazuje urzędowi informacje o korzystaniu z odliczeń od podatku lub dochodu, np. z tytułu przysługującej ulgi na dzieci, wydatków na cele rehabilitacyjne, podwyższonych kosztów uzyskania przychodów czy przekazaniu 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.
jagr./MF

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×