Wtorek, 28 marca 2017     Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni» Dodaj ogłoszenie o pracę» Dodaj firmę do katalogu
FORUM Dodaj nowy temat

Pośrednictwo w transporcie a 50tys ? zabezpieczenia
03.02.201716:44
Fighter
Pracuje w firmie jako logistyk składam zapotrzebowanie na auta do firm spedycynych które wyszukuja mi transport w danym terminie i w danej cenie. Firma jest duza i zapotrzebowanie tez w 2016 sam transport bez uslug firm kurierskich pochlonal ok 2 banki pln. wysylamy dużo towaru na polskie sieci handlowe lub magazyny centralne wszystko się kreci w najlepsze. Rozmawiałem z szefem żeby obniżyć koszty transportu należy zatrudnić spedytora który sam będzie wyszukiwal poprzez gielde aut co pozwoli uniknąć kosztów ktore generuja spedycje za pośrednictwo, jednak stwierdził że nie ma glowy do tego i będzie się w to bawił...trochę się zdziwiłem posunalem pomysł na znaczące obniżenie kosztow ale jak nie to nie:) wiadomo jego kasa ale widzac ile spedycje przycinaja pomyslalem o zalozeniu wlasnej firmy.poprzez to ze miałem kontakt z kierowcami wiedziałem za ile jadę a ile spedycja wziela zwietrzyłem dla siebie możliwość dobrego zarobku zaproponowałem szefowi założenie wlasnej firmy która będzie wyszukiwala transportów w takich samych cenach za jakie dotychczas płaci szef a ja znajdę tańszego podwykonawce (nawet juz mam :) i sam na tym przytne. Zgodził się bez najmniejszego problemu na takie rozwiazanie. Szefowi to lotto czy zapłaci mi czy spedycji ważne dla niego żeby towar dojechał na czas. Czy w takim przypadku jestem zmuszony do założenia spedycji? Mieć licencję do tego 50tys? zabezpieczenia. Czy mógłbym robić to na takiej zasadzie zlecam spedycji podjęcie ładunku i transportu załóżmy za kurs 1000pln spedycja wystawia mi fakturę za transport a ja wystawiam fakturę mojemu szefowi załóżmy 1200pln Chodzi o formalności jak wygląda mój przypadek z prawnej strony potrzebne certyfikaty i inne pierdoly czy mogę spokojnie po cichu tak zacząć działać

KOMENTARZE
  COMGES    sobota, 25. luty 2017 , 19:32:26, ID (ip): 9e3cb7

spedytor starej daty    poniedziałek, 06. luty 2017 , 10:03:44, ID (ip): 9e3cb7

Pitr    poniedziałek, 06. luty 2017 , 09:01:15, ID (ip): 9e3cb7

Dodaj komentarz (rozwiń)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Spedycje.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej komentowane

SONDA

Jak oceniasz sytuację w swojej Firmie?