23 lutego 2020

Informator TSL » Definicje pojęć spedycyjnych

Lufthansa Cargo za e-listem przewozowym

Lufthansa Cargo za e-listem przewozowym
Air Waybills (eAWB) standard od 2015 r.
Lufthansa Cargo, jeden z największych przewoźników frachtu lotniczego podpisał umowę z International Air Transport Association (IATA), o jak najszybszym wprowadzeniu stosowania elektronicznych - lotniczych listów przewozowych tzw. eAWB.
Już w 2015 roku firma planuje całkowite przejście na obsługę transportu powietrznego z użyciem eAWB i obiecuje, że będzie ono standardem we wszystkich jej placówkach. Jak do tej pory Lufthansa Cargo zawarła porozumienie o stosowaniu eAWB z ponad 60. swoimi klientami.


Jest to o tyle dla nich wygodne, że spedytorzy muszą podpisać tylko jedną umowę z IATA, aby uzyskać akceptację od wielu przewoźników dla ich eAWB, bez konieczności podpisywania wielu umów dwustronnych..
Wszyscy sygnatariusze tego porozumienia są następnie automatycznie wpisani na listę uprawnionych podmiotów do korzystania z eAWB zgodnie z przepisami IATA.
Umowa precyzuje zasady stosowania eAWB "w świadczeniu kompleksowych usług frachtu lotniczego”. Określa także warunki współpracy między przewoźnikami i spedytorami w zgodzie z przepisami IATA.
jagr./Daily Shipping News

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×