17 sierpnia 2017

Informator TSL » Definicje pojęć spedycyjnych

Lufthansa Cargo za e-listem przewozowym

Lufthansa Cargo za e-listem przewozowym
Air Waybills (eAWB) standard od 2015 r.
Lufthansa Cargo, jeden z największych przewoźników frachtu lotniczego podpisał umowę z International Air Transport Association (IATA), o jak najszybszym wprowadzeniu stosowania elektronicznych - lotniczych listów przewozowych tzw. eAWB.
Już w 2015 roku firma planuje całkowite przejście na obsługę transportu powietrznego z użyciem eAWB i obiecuje, że będzie ono standardem we wszystkich jej placówkach. Jak do tej pory Lufthansa Cargo zawarła porozumienie o stosowaniu eAWB z ponad 60. swoimi klientami.


Jest to o tyle dla nich wygodne, że spedytorzy muszą podpisać tylko jedną umowę z IATA, aby uzyskać akceptację od wielu przewoźników dla ich eAWB, bez konieczności podpisywania wielu umów dwustronnych..
Wszyscy sygnatariusze tego porozumienia są następnie automatycznie wpisani na listę uprawnionych podmiotów do korzystania z eAWB zgodnie z przepisami IATA.
Umowa precyzuje zasady stosowania eAWB "w świadczeniu kompleksowych usług frachtu lotniczego”. Określa także warunki współpracy między przewoźnikami i spedytorami w zgodzie z przepisami IATA.
jagr./Daily Shipping News

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×