Środa, 26 kwietnia 2017     Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda» Dodaj ogłoszenie o pracę» Dodaj firmę do katalogu

Uniwersytecka Liga Logistyków II
 

Data konferencji:  04.05 - 06.05.2017

Temat przewodni konferencji - Doskonalenie logistyki w automotive
Miejsce konferencji: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach,
Organizator: Naukowe Koło Logistyki DIALOG, Uniwersytet Ekonomiczny,

Uniwersytecka Liga Logistyczna jest konferencją, a także konkursem skierowanym do studentów logistyki wszystkich polskich uczelni wyższych. Poza możliwością zdobycia wiedzy z różnych obszarów logistyki, uczestnicy będą mogli podszlifować swoje kompetencje miękkie, a także zmierzyć się z innymi przyszłymi logistykami w różnych konkursach.
Głównym zadaniem uczestników konkursu, którego finał odbędzie się podczas konferencji, jest opracowanie długofalowego rozwiązania doskonalącego zarządzanie logistyczne w branży automotive. Każdy zespół już od grudnia 2016 pracuje nad swoim projektem, którego efekty, po przejściu etapu eliminacji, zaprezentuje podczas II edycji Uniwersyteckiej Ligi Logistyków. Projekty studentów będą oceniane przez Jury składające się nie tylko z kadry dydaktycznej polskich uczelni, ale także z przedstawicieli świata biznesu, którymi będą pracownicy firm zajmujących się logistyką i automotive.
Podczas Uniwersyteckiej Ligi Logistyków studenci będą brali udział w szkoleniach, warsztatach, a także będą mieli możliwość skonsultowania swoich projektów ze specjalistami z różnych dziedzin. Uczestnicy konferencji pojadą także na wyjazdy studyjne do firm prowadzących działalność na terenie Śląska.
Nagrodą dla zwycięskich zespołów liczących maksymalnie 3 osoby, będą Złote Dyplomy Rektora.
Cele konferencji:
umożliwienie międzyuczelnianej rywalizacji zespołów studenckich w zakresie innowacyjnych rozwiązań dla branży logistycznej – podczas konferencji odbędzie się finał konkursu,
rozwój wiedzy, umiejętności analitycznego myślenia oraz kreatywności studentów,
promowanie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach jako aktywnego podmiotu akademickiego,
wymiana doświadczenia,
nawiązanie kontaktów z firmami z branży TSL.

Uczestnicy konferencji: studenci Uniwersytetu Ekonomicznego, studenci (I i II stopnia) logistyki i transportu działający w kołach naukowych na wszystkich polskich uczelniach (ilość miejsc ograniczona, szacowana liczba uczestników: 120-150 osób).
Czas trwania konferencji: trzy dni (4-6 maja 2017).
» Wstecz
 

SONDA

Jak oceniasz sytuację w swojej Firmie?