28 marca 2020

Konfitury » Konfitury

PEKAES spieszy z pomocą nie tylko od święta

PEKAES spieszy z pomocą nie tylko od święta
Okres świąteczny to czas, kiedy pomoc potrzebującym jest szczególnie ważna. Jak co roku pamięta o tym PEKAES, który angażuje swoich pracowników w szereg akcji charytatywnych, takich jak Szlachetna Paczka czy Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.

Działania w ramach wolontariatu to już w spółce tradycja, a pomaganie nie kończy się na świętach, ale trwa przez cały rok.

Dobro się mnoży, gdy się je dzieli!

W tym roku pracownicy PEKAES mają do wyboru kilka projektów społecznych realizowanych w okresie świątecznym. Jednym z nich jest wspólna akcja z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Błoniu, której celem jest przygotowanie świątecznego prezentu dla dzieci pozostających pod opieką Ośrodka.

Na początku grudnia w Centrali i Oddziale Warszawa pojawiły się choinki, na których powieszono bombki z imionami dzieci, które znajdują się pod opieką OPS w Błoniu. Każdy pracownik firmy, bez względu na to, w jakim oddziale pracuje, ma dzięki temu możliwość wyboru podopiecznego i przygotowania dla niego upominku świątecznego. Można to zrobić indywidualnie lub grupowo.

PEKAES zaangażował się także ogólnopolską akcję Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, której celem jest wsparcie dzieci z rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. W ramach tego przedsięwzięcia pracownicy mogą przekazywać żywność, artykuły szkolne, odzież, obuwie czy zabawki.

W tym roku po raz kolejny PEKAES wspiera również Szlachetną Paczkę, czyli ogólnopolską akcję polegającą na wyborze rodziny i spełnieniu jej indywidualnych potrzeb. Tym razem wybrano trzy rodziny, dla których pracownicy przygotują paczki składające się z m.in. żywności, środków czystości, ubrań, mebli i urządzeń elektrycznych.

Pomoc od PEKAES otrzymają również podopieczni Dziecięcego Hospicjum w Gdyni − Bursztynowa Przystań.

– W PEKAES od lat wspieramy akcje charytatywne, ponieważ uważamy, że jako przedsiębiorstwo mamy ogromną moc pomagania – moc, która tkwi w naszych pracownikach. Zawsze z wielką dumą patrzymy na ich osobiste zaangażowanie i satysfakcję, jaką daje im aktywność na tym polu. Cieszy nas to, że tak wiele potrafimy razem zdziałać nie tylko biznesowo, lecz także społecznie. To pokazuje potencjał, jaki tkwi w każdym z nas i w firmie jako całości – mówi Maciej Bachman, prezes zarządu PEKAES.

Nie tylko od święta
Szlachetna Paczka czy wspólna akcja z OPS w Błoniu to przedsięwzięcia, które były już realizowane przez PEKAES w poprzednich latach.
Aktywność charytatywna PEKAES nie ogranicza się do akcji okołoświatecznych – pomaganie trwa cały rok. W ubiegłym roku firma zaangażowała się m.in. w odbudowę domu po pożarze, pomoc chorym dzieciom czy też przekazanie darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki.

Pracownicy PEKAES mają możliwość zaproponowania akcji, w której chcieliby wziąć udział. Mogą też dołączyć do zespołu Wolontariuszy PEKAES – PEKAES Pomaga.


Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×