23 lutego 2020

Konfitury » Konfitury

Znak graniczny „Wisztyniec” przyciąga turystów

Znak graniczny „Wisztyniec” przyciąga turystów
Kilka dni temu pisaliśmy o zatrzymaniu polskich turystów w rejonie znaku granicznego „Wisztyniec”. Tym razem Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach ukarali mandatami karnymi 4 turystów, którzy wbrew przepisom przekroczyli granicę z Rosją.

2 lutego patrol Straży Granicznej zauważył 2 osoby w rejonie znaku granicznego „Wisztyniec” i natychmiast ruszył w to miejsce. Okazało się, że mieszkanki Gdańska mimo widocznych zakazów i oznaczeń granicy państwa, przekroczyły ją w niedozwolonym miejscu.

Następnego dnia nielegalnie przekroczyło granicę z Polski do FR i z powrotem, dwóch obywateli Szwecji. Mężczyźni chcieli zobaczyć trójstyk granic Polski, Litwy i Rosji. Funkcjonariusze Straży Granicznej ukarali 4 turystów mandatami karnymi na łączną kwotę 300 zł.

Straż Graniczna po raz kolejny apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek. Należy pamiętać, że granica państwowa Rzeczypospolitej Polskiej z Federacją Rosyjską jest jednocześnie granicą zewnętrzną Unii Europejskiej, której przekraczanie jest możliwe tylko i wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych tj. w przejściach granicznych.

Referat Prasowy
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×