17 lutego 2020

Konfitury » Konfitury

Ile możesz wypić?

Ile możesz wypić?
Nie, to nie jest fragment rozmowy dwóch, niecałkiem trzeźwych rodaków opisujących swoje przewagi w ilości wypitego alkoholu. To jest całkiem poważne pytanie do tych, którym z różnych powodów - ślub kolegi (koleżanki), chrzciny dziecka, spotkanie towarzyskie przyszło zmierzyć się z procentami zawartymi w wypijanym alkoholu.

Ile mogę wypić? – to hasło medialnej akcji społecznej promującej trzeźwą jazdę samochodem, do której portal www.spedycje.pl przyłączył się z pełnym przekonaniem i której został patronem medialnym.
Już od dziś na stronach Spedycja i transport lądowy oraz Konfitury dostępny jest wirtualny alkomat, za pomocą którego, po podaniu podstawowych danych (m.in. wzrost, waga, ilość wypitego alkoholu) można sprawdzić, jak długo i ile alkoholu krąży wciąż we krwi.

Akcja „Ile mogę wypić?” i portal www.IleMogeWypic.pl to odzew na częste (za częste) doniesienia o dużej liczbie pijanych porannych kierowców, wypadkach spowodowanych piciem alkoholu. Ale to także walka z problemami pracodawców, którzy mają do czynienia z nie do końca trzeźwymi pracownikami.
Ile mogę wypić - to także przeciwstawienie się stereotypom i zasłyszanym przechwałkom, czy nawet licytacjom "kto wypije/wypił więcej" bez uświadamiania sobie skutków, jakie przynosi przystąpienie do pracy będącego „pod wpływem” szczególnie w branży TSL.

Promujemy trzeźwość

Stworzyliśmy darmowe narzędzia internetowe, które dadzą internautom bezcenną wiedzę. Nasi goście z łatwością mogą sprawdzić, ile mają alkoholu we krwi, a także zaplanować, ile mogą wypić, aby o dowolnej godzinie wytrzeźwieć i móc ruszać w drogę. Chcemy pokazać, jak ważna jest wiedza o tym, na ile możemy sobie pozwolić i kiedy unikać wsiadania do samochodu”- mówią twórcy akcji.
 
Na stronie www.IleMogeWypic.pl można sprawdzić, jak po wypiciu określonej dawki alkoholu wygląda nasz refleks i czas reakcji oraz przekonać się, jak widzi pijany człowiek próbujący dostać się do samochodu.
Ponadto zamieszczone są i będą artykuły dotyczących konsekwencji prawnych kierowania samochodem oraz pracy w stanie „wskazującym’.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×