28 lipca 2017

Konfitury » Czy wiesz, że...

Przeglądarka ostrzeże klienta przed źle zabezpieczonym e-sklepem.

Przeglądarka ostrzeże klienta przed źle zabezpieczonym e-sklepem.Czy wiesz, że...
Już za kilka dni sklep internetowy lub inna firma świadcząca e-usługi, która nie wykupiła certyfikatu SSL straci rację bytu w Internecie. Przeglądarki Chrome i Firefox ostrzegą użytkownika, który będzie wpisywał login i hasło na nie zabezpieczonej stronie.
Mechanizm certyfikatów SSL od lat służący do ochrony komunikacji w sieci. Informacja o certyfikacie SSL jest jasnym sygnałem, że dostawca usługi internetowej został zweryfikowany przez dostawcę certyfikatu. Uniemożliwia to hakerom podstawienie fałszywej, podszywającej się strony w miejsce tej właściwej i gwarantuje, że użytkownik realizuje transakcję w zaufanym miejscu w sieci i nikt nie przechwyci przekazywanych informacji – np. haseł do poczty e-mailowej, czy bankowości elektronicznej.
Żeby zabezpieczenie miało sens, sami użytkownicy muszą jednak zwracać uwagę, czy strona internetowa, z którą się łączą i na której podają swoje dane, jest zabezpieczona certyfikatem SSL (czy pasek adresu jest zielony lub jest na nim kłódka). Internauci rzadko natomiast weryfikują wiarygodność stron internetowych, a dotychczas nie istniały zabezpieczenia zmuszające użytkowników do weryfikacji, czy strona jest zabezpieczona wiarygodnym certyfikatem SSL – mówi Ewa Skurtys, Menadżer Produktów w należącym do Asseco Data Systems SA Centrum Certyfikacji „Certum”, które jest największym dostawcą certyfikatów SSL w Polsce.
Dostawcy przeglądarek internetowych pomyśleli więc o rozwiązaniu, które zapewni większą kontrolę  i świadomość użytkownika. Na początku będą to ostrzeżenia, docelowo przeglądarki uniemożliwią podawanie hasła na stronach nieposiadających zabezpieczania w postaci certyfikatu SSL. Dla dostawców usług internetowych jest to zatem ostatni dzwonek aby zadbać o zabezpieczenie swojej strony certyfikatem jeszcze  przed wejściem nowych wersji przeglądarek.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×