23 lipca 2018

Konfitury » Czy wiesz, że...

Sposób na długą podróż? Medytacja!

Sposób na długą podróż? Medytacja!Air France poleca podróżnym ćwiczenia medytacyjne na pokładach swoich samolotów
Nadchodzi czas letnich wakacji i wielu godzin w drodze na wyczekiwany odpoczynek. Linie lotnicze Air France zachęcają podróżnych do niekonwencjonalnej formy wykorzystania wolnego czasu, którego pasażerowie długich lotów międzykontynentalnych mają aż nadto.
Kilka dni temu, we współpracy z Mind app, linia uruchomiła specjalny program do medytacji, który jest dostępny w ramach systemu rozrywki pokładowej. Pasażerowie lotów dalekiego zasięgu mogą korzystać z szeregu ćwiczeń medytacyjnych, opracowanych przez ekspertów i specjalnie dostosowanych do podróży lotniczej. „Podróżując na wakacje – udaj się w podróż w głąb samego siebie” – głosi hasło reklamowe.


Polacy uwielbiają nowe technologie w motoryzacji

Pasażerowie mają do wyboru 12 sesji medytacyjnych dla dzieci i dla dorosłych, które zostały specjalnie opracowane i dostosowane do wykonywania na pokładzie samolotu.
Każdy z dostępnych na pokładach Air France programów medytacyjnych składa się z nagrania audio i video, wraz z instruktarzem, które nie tylko wprowadzają niedoświadczone osoby w podstawy medytacji, ale też wyjaśniają na czym polega koncepcja „uważności” i jak dzięki ćwiczeniom medytacyjnym osiągnąć „poczucie harmonii”.
Sześć sesji medytacyjnych dla dorosłych pochodzi z bestsellerowego poradnika autorstwa Christophe André pt.  „Medytacja dzień po dniu” i obejmuje między innymi sesje: “Podróż umysłu” i “Osiąganie wewnętrznego spokoju”. Natomiast sesje dla dzieci zostały opracowane przez Eline Snels i pochodzą z jej pierwszej na świecie książki o medytacji dla najmłodszych pt: “Siedząc nieruchomo jak żaba”. Mali pasażerowie mogą pracować nad swoim umysłem praktykując podczas sesji “Latająca żaba” oraz Uwaga zaczyna się od oddechu
Lecąc Air France sesje medytacyjne możemy uruchomić wybierając sekcję „medytacja”,  na ekranie dotykowym umieszczonym przy każdym fotelu podczas lotów dalekiego zasięgu.
Sesje medytacyjne opracowane specjalnie dla podróży lotniczych
- Podróż na pokładzie samolotu to doskonała okazja, aby poświęcić trochę czasu sobie samemu i będąc w podróży do domu, czy na wakacje, można jednocześnie rozpocząć podróż do własnego umysłu. Długi lot to właśnie ten moment w naszym zaganianym życiu, aby usiąść wygodnie, poczytać, obejrzeć film, porozmyślać albo… pomedytować! Pasażerom Air France zaproponowaliśmy specjalnie opracowane ćwiczenia, dostosowane do podróży lotniczej, które opierają się na prostej metodzie medytacji świeckiej, która jednocześnie została poparta badaniami naukowymi - powiedział Christophe André, autor książki „Medytacja dzień po dniu”.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×