19 sierpnia 2017

Konfitury » Czy wiesz, że...

Cyberataki...

Cyberataki...firmy boleśnie przekonały się o konieczności zabezpieczenia i szyfrowania danych
UseCrypt jest bezpiecznym sejfem, w którym można przetrzymywać swoje zaszyfrowane informacje – dostęp do nich jest elastyczny. Dane są zamknięte i zaszyfrowane w bezpieczny sposób, a można po nie sięgnąć z każdego miejsca na świecie – wystarczy dostęp do internetu. W związku z ostatnimi atakami hakerskimi, UseScrypt jest bezpośrednią odpowiedzią na to zagrożenie. Metoda użyta do ataku polegała na zaszyfrowaniu przejętych danych stacji roboczych i uniemożliwieniu dostępu do danych przechowywanych na danej stacji roboczej. Szyfrowanie skutecznie uniemożliwia taką ingerencję.
– Dane przechowywane za pomocą UseScrypt są umieszczone w szyfrowanej chmurze i daje to dostęp z innych stacji roboczych – powiedział serwisowi eNewsroom.pl Tomasz Szymanik, dyrektor sprzedaży UseCrypt – Umożliwia to wykluczenie skompromitowanych urządzeń, postawienie nowych systemów operacyjnych oraz odzyskanie informacji z sejfu.

[ban
Rośnie ryzyko cyberataków na małe i średnie firmy

Obecne plany UseCrypt to przede wszystkim rozwój produktu – pojawiają się nowe funkcjonalności, które umieszczamy w naszym oprogramowaniu. Udział na rynku jest stale zwiększany i wynika to z ataków hakerskich, które wprost pokazują skalę konieczności stosowania naszych zabezpieczeń. Oprócz produktu UseCrypt pracujemy również nad szyfrowanym komunikatorem, który umożliwiłby komunikację w zakresie VoIP. Komunikator będzie w stanie przesyłać wiadomości tekstowe, głosowe oraz w formie wideo na bardzo wysokim poziomie zabezpieczenia.
UseCrypt współpracuje już z kilkudziesięcioma instytucjami rynku publicznego, zaufały nam wyższe uczelnie – Wojskowa Akademia Techniczna wydała pozytywną rekomendację oprogramowania szyfrujacego UseCrypt i wdrożyła 500 licencji. Rekomenduje nas Instytut Łączności, współpracujemy też z jednostkami samorządowymi i administracją. Posiadamy klientów z sektora bankowego, służby zdrowia, ubezpieczeń, którzy boleśnie się przekonali o konieczności stosowania takich rozwiązań – wskazał Szymanik.
źr. eNewsroom.pl

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×