20 lipca 2018

Konfitury » Czy wiesz, że...

Polacy częściej wybierają kolej

Polacy częściej wybierają kolej

Czy wiesz, że...

Według danych Urzędu Transportu Kolejowego (UTK) w pierwszym półroczu 2017 r. liczba pasażerów kolei przekroczyła 150 mln – najwięcej od dekady. Każdego miesiąca (z wyjątkiem lutego) pociągami podróżowało 25 mln ludzi, czyli 5% więcej niż rok wcześniej.

Bardzo się cieszę, że Polacy coraz częściej wybierają kolej. Po latach tendencji spadkowej obserwujemy wzrost zaufania pasażerów do przewoźników kolejowych, których oferta staje się coraz lepsza. Jestem przekonany, że dzieje się tak też dlatego, że poprawiamy stan infrastruktury, co pozwala  skrócić czas i podnieść komfort podróży. Chcemy łączyć Polskę zarówno na kolejowych, jak i drogowych szlakach – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

W pierwszej połowie 2017 roku z usług kolei skorzystało 153,32 mln pasażerów. Podobną liczbę zanotowano w pierwszym półroczu 2008 roku, w którym to przewieziono ponad 145 mln pasażerów. Dane wskazują ponad 5% wzrost liczby przewiezionych osób r/r. (patrz tabelka).


Na tak dobry wynik wpłynęło duże zainteresowanie podróżami dalekobieżnymi, co przełożyło się również na wzrost średniej odległości przejazdu z 66 do 70 km.


źr. UTK

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×