14 grudnia 2018

Konfitury » Czy wiesz, że...

Rower z doładowaniem elektrycznym

Rower z doładowaniem elektrycznym

Superpedestrian, twórca pierwszego rozwiązania zwiększającego wydajność na rowerze rozciąga działalność na Wielką Brytanię i Europę. Urządzenie Copenhagen Wheel może zmienić dowolny rower w pojazd elektryczny zapewniając 10 razy więcej mocy pedałującemu. Otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Holandii na cele realizacji zamówień w Europie.

O rowerze Hoene Wrońskiego coraz głośniej

Firma Superpedestrian zajmująca się robotyką transportową ogłosiła dzisiaj dostępność urządzenia Copenhagen Wheel w Wielkiej Brytanii i pozostałych częściach Europy. Urządzenie Copenhagen Wheel to koło w czerwonym kolorze, które może w łatwy sposób zostać zamontowane w zwykłym rowerze, tym samym zmieniając pojazd w tani rower elektryczny. Sekret urządzenia Copenhagen Wheel leży w unikatowej technologii, która zapewnia rowerzystom wszystkie korzyści płynące z poruszania się na najlepszym w swojej klasie e-rowerze przy zachowaniu naturalności jazdy na tradycyjnym dwukołowcu. Aplikacja na smartfon firmy Superpedestrian pełni rolę cyfrowego klucza właściciela, który pozwala na aktywację i kontrolowanie koła.


Urządzenie Copenhagen Wheel firmy Superpedestrian wynaleziono na uczelni Massachusetts Institute of Technology (MIT) i opracowano je także w Cambridge w stanie Massachusetts. Urządzenie Copenhagen Wheel jest pierwszym komercyjnym zastosowaniem technologii poszerzającej zdolności człowieka reagującej i odpowiadającej na zmiany w naturalnej jeździe rowerzysty. Koło dokonuje dokładnych pomiarów siły nacisku, prędkości, tarcia i kadencji 100 razy na sekundę, tym samym wspomagając pracę mięśni właśnie wtedy, kiedy tego potrzeba.

Zdaliśmy sobie sprawę z możliwości ulepszenia technologii i jakości jazdy na e-rowerze. Stworzyliśmy nowe czujniki, kontrolery i materiały umożliwiające powstanie e-roweru o działaniu dokładnie takim, jak tradycyjny rower, ale dającego 10 do 20 razy więcej siły - skomentował Assaf Biderman, założyciel i główny dyrektor wykonawczy firmy Superpedestrian oraz jeden z wynalazców rozwiązania.źr. Centrum Prasowe PAP

 Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×