16 lutego 2019

Konfitury » Czy wiesz, że...

Krokodyle na motocyklach

Krokodyle na motocyklach
Dolnośląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego rozpoczęli sezon kontroli na motocyklach. Tylko przez pierwsze dwa dni ich obecności na drogach zatrzymali kilka ciężarówek, których kierowcy dopuścili się różnego rodzaju naruszeń przepisów.

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu wyruszyli po zimowej przerwie oznakowanymi motocyklami na trasy 19 i 20 kwietnia. Głównie poruszali się po ulicach stolicy Dolnego Śląska, odwiedzając miejsca wskazywane przez samych mieszkańców tego miasta.

Udali się m.in. w okolice jednej z kopalń na terenie Wrocławia. Wyjeżdżający z niej kierowcy ciężarówek nie stosowali się bowiem do znaków zakazujących wjazdu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton na ul. Głównej.

Obecność inspektorów ITD na motocyklach zaskoczyła również kierowców pojazdów wyjeżdżających z terenu budowy przy ul. Smardzowskiej we Wrocławiu, którzy zanieczyszczali i niszczyli nawierzchnię drogi. Ponadto w zatrzymanej nieopodal tego miejsca ciężarówce inspektorzy stwierdzili zły stan techniczny, co było powodem zatrzymania dowodu rejestracyjnego.

Za wszystkie ujawnione naruszenia kierowcy ciężarówek zostali ukarani mandatami.
źr. GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×