19 kwietnia 2019

Konfitury » Czy wiesz, że...

Włochy – czołowy dostawca biżuterii do Polski

Włochy – czołowy dostawca biżuterii do Polski

Prawie 42 miliony euro – to wartość produktów jubilerskich, jakie w 2017 roku włoskie firmy sprzedały odbiorcom w Polsce, to o 55 procent więcej niż jeszcze pięć lat temu. Włochy od lat są jednym z czołowych producentów i eksporterów biżuterii do naszego kraju.


Producenci z Półwyspu Apenińskiego, widząc duży potencjał polskiego rynku, chcą systematycznie zwiększać u nas sprzedaż swoich produktów. Właśnie dlatego 34 przedstawicieli włoskich firm sektora jubilerskiego prezentuje w Warszawie swoje oferty na kolejnej edycji imprezy „Italian Jewellery in Warsaw” i liczy na nawiązanie współpracy z polskimi partnerami.


 

Włoscy producenci prezentują całe spektrum wyrobów jubilerskich: od produkowanych seryjnie do tworzonych na indywidualne zamówienia w wyspecjalizowanych pracowniach, szczycących się niejednokrotnie wielowiekową tradycją (np. rodzinne przedsiębiorstwa z Arezzo czy regionu Veneto). Wśród oferowanych przez firmy z Półwyspu Apenińskiego znaleźć można niemal każdy rodzaj biżuterii wytworzonej z najwyższej jakości surowców (złoto, platyna i srebro najwyższej próby), wzbogaconej o kamienie szlachetne, półszlachetne czy perły.

 

- Nasi producenci, mimo coraz większej konkurencji na świecie, utrzymują jedną z czołowych pozycji wśród producentów biżuterii. Znakami rozpoznawczymi są niebanalne wzornictwo i najwyższa jakość wyrobów. To wartości cenione przez polskich odbiorców, dlatego zauważyć można coraz większe zainteresowanie naszych firm polskim rynkiem – mówi Antonino Maffodda – dyrektor Agencji Promocji i Internacjonalizacji Przedsiębiorstw Włoskich - Sekcji Promocji Handlu Ambasady Włoskiej, która jest organizatorem „Italian Jewellery in Warsaw”.

 

Włoskie firmy jubilerskie pokażą w Warszawie najnowsze kolekcje m.in. pierścionków, obrączek, łańcuszków złotych i srebrnych w bardzo dużej ilości wzorów i o różnej wadze, bransoletek czy kolczyków. Nie zabraknie również oryginalnych ozdób takich jak wyroby z koralu i pereł oraz biżuterii wykonanej ręcznie z kamieniami zarówno szlachetnymi, jak i półszlachetnymi.

 

- Prezentowane w Warszawie wyroby to swoiste hity eksportowe. Nasi producenci sprzedają je np. do Emiratów Arabskich, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, krajów Unii Europejskiej i krajów Dalekiego Wschodu, gdzie są bardzo cenione przez lokalnych odbiorców. – dodaje Antonino Maffodda.

 

Włochy to jeden z czołowych producentów i eksporterów wyrobów jubilerskich na świecie. W 2017 wyeksportowały do różnych krajów biżuterię o wartości 7 miliardów Euro (o 12% więcej niż w 2016 r.). Włoski przemysł jubilerski zatrudnia 45 000 pracowników, zaś niemal 80 % produkcji przeznaczona jest dla odbiorców zagranicznych.

 

W Polsce Włochy zajmują w tym obszarze drugie miejsce, tuż za Chinami i przed Niemcami, Turcją i Tajlandią. Wartość importowanych wyrobów jubilerskich z całego świata do Polski w 2017 roku wyniosła blisko 261 milionów euro.

 

Polska to dla włoskich firm bardzo ważny rynek, także ze względu na zakupy niektórych produktów a w szczególności bursztynu i srebra. Zeszłoroczna wartość sprzedanych za granicę polskich wyrobów jest znacząca. Wyniosła ona aż blisko 154 milionów euro i była większa niż rok wcześniej o 17 procent wg danych GUS. Także we Włoszech znajdują one swoich odbiorców.Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×