21 maja 2019

Konfitury » Czy wiesz, że...

Susie Goodall w samotnej podróży dookoła świata w ramach Golden Globe Race 2018

Susie Goodall w samotnej podróży dookoła świata w ramach Golden Globe Race 2018

DHL Express jest oficjalnym logistycznym partnerem wydarzenia oraz sponsorem Suzie, który udziela jej wsparcia na całej trasie


- Charakter, którym Susie będzie musiała wykazać się w trakcie tego niewiarygodnego wyzwania, odzwierciedla wartości, z którymi utożsamiamy się w DHL Express - powiedział Ken Allen, prezes DHL Express. Rejs zakończy się w 2019 roku, tj. w roku 50-lecia DHL


Po latach przygotowań, Susie Goodall wyruszyła w nieprzerwaną, solową podróż dookoła świata w ramach Golden Globe Race 2018. Jest jedyną kobietą i najmłodszym zawodnikiem spośród 19 żeglarzy, którzy spróbują ukończyć regaty bez żadnej pomocy z zewnątrz i bez nowoczesnego wyposażenia, odtwarzając warunki oryginalnej trasy wygranej przez Sir Robina Knox-Johnstona w 1969 roku.


DHL Express cały czas zapewniało Susie wsparcie logistyczne – od modernizacji jachtu, poprzez dostarczenie takich elementów, jak panele solarne i wodoszczelne drzwi. DHL Express zorganizował także konkurs na wybór nazwy dla jachtu. Jacht DHL Starlight będzie domem Susie przez nadchodzące 300 dni.


- To wspaniałe uczucie, że mogliśmy pomagać Susie od momentu przygotowań aż do startu. Od początku wszyscy w DHL obserwujemy zmagania Susie z ogromną dumą, a fakt, że ukończy wyścig w czasie naszego 50lecia, czyni jej wyczyn jeszcze bardziej wyjątkowym dla wszystkich w DHL – powiedział Ken Allen, prezes DHL Express. - Opłynięcie kuli ziemskiej na jachcie było marzeniem Susie od najmłodszych lat. Jej determinacja i wytrwałość, aby to urzeczywistnić, są naprawdę inspirujące. Charakter, którym Susie musi wykazać się w trakcie tego niewiarygodnego wydarzenia, odzwierciedla wartości, które wszyscy dzielimy w DHL Express. Susie będzie potrzebować prędkości – aby wygrać wyścig, ducha walki – by stawić czoło przeciwnościom losu. Wiele rzeczy będzie robić po raz pierwszy. Będzie też potrzebować pasji, aby się nie poddawać niezależnie od okoliczności. Susie będzie żeglować samotnie, ale wspiera ją 100 000 pracowników DHL Express w ponad 220 krajach z całego świata – dodał Allen.


DHL Express pomagało Susie nie tylko w przygotowaniach do wyścigu, ale także wspiera ją na całej trasie. Przy użyciu sieci radiowej DHL, ze stacji na wielu kontynentach, Susie będzie mogła kontaktować się przez radio SSB, aby być na bieżąco z wydarzeniami z całego świata, a także przekazywać wiadomości między nią a jej rodziną i przyjaciółmi.


- W pewnym sensie ulżyło mi, że w końcu mogę rozpocząć wyścig - powiedziała Susie na chwilę przed startem. - Przygotowania były bardzo trudne i nie udałoby mi się tego dokonać bez wsparcia DHL. 300 dni samotnej podróży to bardzo dużo. Jednak świadomość, że 100 000 pracowników DHL wspiera mnie mentalnie, jest dla mnie ogromną pomocą, dzięki której nie będę czuć się samotnie, nawet na środku oceanu. To coś, w czym pomóc może tylko firma o naprawdę globalnym zasięgu".

Susie i jej współzawodnicy wypłynęli 1 lipca br. z Les Sables d'Olonne we Francji. Ich podróż przez trzy Wielkie Przylądki (Dobrej Nadziei, Horn i Leeuwin) o długości 48 000 km zakończy się w Les Sables d'Olonne we Francji w 2019 roku.

Aby śledzić na bieżąco podróż Susie, odwiedź stronę: discover.dhl.com

----------------

Susie Goodall Racing

Urodzona w Wielkiej Brytanii Susie Goodall jest jedyną kobietą i najmłodszą uczestniczką wyścigu Golden Globe w 2018 r., podczas którego uczestnicy samotnie opływają świat bez zawijania do portów.

Susie zaczęła żeglować razem z rodziną w wieku trzech lat i zawsze marzyła o opłynięciu kuli ziemskiej. Jest prawdziwą żeglarką, która pracowała w branży jako instruktor i uczestniczyła w wyprawach od Grenlandii po Karaiby.


Chociaż Susie zna historię pierwszych regat, o regatach Golden Globe Race 2018 usłyszała od znajomego. Po wpisaniu się na listę uczestników i akceptacji przez organizatorów, rozpoczęła planowanie i przygotowywanie się do wyścigu.


Ostatnie dwa lata Susie spędziła na przygotowaniach do Golden Globe Race, między innymi pokonując samotnie ponad 8000 mil, aby poznać jacht i dowiedzieć się, jak najlepiej przygotować się do samotnego rejsu dookoła świata. Jej jacht typu Rustler 36 przeszedł gruntowną modernizację, która sprawiła, że jest gotowy do regat. Modernizacja polegała na zapewnieniu wodoszczelności jednostki, przygotowaniu jej na warunki Oceanu Południowego oraz objęła wymianę wszystkich przepustów i odpływników, zainstalowanie solidnej osłony pokładu, nowego silnika oraz grodzi zderzeniowej i drugiej grodzi wodoszczelnej.


Golden Globe Race – Powrót do "złotego wieku" samotnego żeglowania

Tak jak pierwsze regaty Sunday Times zorganizowane w latach 1968/69, regaty Golden Globe Race mają bardzo proste zasady. Uczestnicy wyruszyli 1 lipca 2018 r. z Les Sables’ d’Olonne we Francji i płyną samotnie, bez zawijania do portów, dookoła świata, opływając 3 Wielkie Przylądki, aby powrócić do Les Sables’ d’Olonne. Żeglarze, którzy biorą udział w regatach, spędzą na morzu około 300 dni.


Uczestnicy mają obowiązek korzystać z takich samych typów jachtów i wyposażenia, jakie miał do dyspozycji Robin Knox-Johnston podczas pierwszych wyścigów. Oznacza to żeglowanie bez nowoczesnej technologii i wsparcia satelitarnych urządzeń nawigacyjnych. Uczestnicy regat muszą płynąć na jachtach seryjnych o długości od 32 do 36 stóp zaprojektowanych przez rokiem 1988, z długim kilem pod całym kadłubem i sterem na pawęży. Jachty mocne, silne i stabilne, podobne do 32-stopowego jachtu „Suahili” Knox-Johnstona.


Rocznicowe regaty Golden Globe Race stanowią uhonorowanie pierwszego wyścigu, zwycięzcy, jego jachtu i wagi, jaką miał jego rejs. Uczestnicy regat żeglują na prostych jachtach, korzystając z podstawowego. Wyzwanie jest proste i bardzo surowe, stawiające przygodę przed zwycięstwem za wszelką cenę, stworzone dla „tych, którzy mają odwagę” – takie, jakie było to dla Knox-Johnstona. Żeglarze mogą korzystać

z sekstansów i papierowych map, a nie instrumentów elektronicznych i autopilotów. Muszą ręcznie wykonywać wpisy w dziennikach pokładowych i samodzielnie sporządzać prognozy pogody. Od czasu do czasu mogą porozmawiać z bliskimi i światem zewnętrznym, gdy pozwoli na to zasięg krótkofalowych radiostacji dalekiego zasięgu.


Bezpieczeństwo

Jachty są śledzone przez satelitę 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Zawodnicy nie wiedzą wzajemnie o swoich pozycjach – chyba że pojawi się nagły wypadek. Wtedy możliwe będzie użycie nadajnika GPS. Podjęcie takiego kroku będzie jednak mieć konsekwencje w postaci dyskwalifikacji z dalszego wyścigu.


Wyścig w liczbach

  • Trasa: 30000 mil wokół trzech przylądków (Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn)

  • 19 uczestników,

  • Zawodnicy pochodzą z 13 krajów: Ameryki(1), Australii(2), Wielkiej Brytanii(3), Estonii(1), Finlandii(1), Francji(4), Irlandii(1), Indii(1), Włoch(1), Holandii(1), Norwegii(1), Palestyny(1) i Rosji(1),

  • Najstarszy zawodnik: Jean-Luc van den Heede (FRA) ma 72 lata,

  • Najmłodszy zawodnik: Susie Goodall (GBR) – 28 lat.

Źródło: DHLPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×