24 maja 2018

Konfitury » Konkurs kalendarzy

Konkurs na „Najlepszy kalendarz 2013” rozstrzygnięty

Konkurs na „Najlepszy kalendarz 2013” rozstrzygniętyZnamy już laureatów w siódmej edycji konkursu na „Najlepszy kalendarz branży TSL”
Kalendarze Portu Gdynia i PKP Cargo to zwycięzcy tegorocznego konkursu.
Jeśli dziś „Tłusty czwartek”, to wiadomo, że zgodnie z nową, świecką tradycją poznajemy wyniki kolejnego konkursu na Najlepszy kalendarz branży na rok 2013. Jak co roku zaprosiliśmy do konkursu firmy z naszej branży, jak też te działające bądź współpracujące z firmami TSL.
W tym roku, w VII edycji konkursu swoje propozycje zgłosiło 28 firm. Wśród nadesłanych prac były kalendarze ścienne – planszowe i trójdzielne, biurkowe i te, które nazywamy osobistymi, czyli książkowe. W sumie do redakcji portalu pocztą, za pośrednictwem kurierów, czasami osobiście dotarło prawie 40 egzemplarzy różnych kalendarzy.


Konkurs internetowy wyniki

To wprawdzie mniej jak w latach ubiegłych, ale i tak nieźle na tle mizerii ogólnej na rynku kalendarzy. Mnogość urządzeń i gadżetów zastępujących tradycyjne kalendarze zrobiła swoje. Świadczy o tym chociażby popularność w tym roku konkursu internetowego.
Po raz pierwszy aż 19 firm zgłosiło swoje kalendarze także do konkursu internetowego, wysyłając pliki graficzne swoich propozycji i poddając je ocenie internautów.

Jurorzy w przeciwieństwie do internautów mieli bowiem okazje obejrzeć każdy, zaprezentowany kalendarz, dotknąć i chciałoby się powiedzieć powąchać. Jednak Jury w swoim wyborze nie kierowało się jedynie oceną, który „najładniejszy”, ale podobnie jak w ubiegłych latach - brało pod uwagę głównie jego funkcjonalność i przekaz, jaki kieruje firma do swoich odbiorców (klientów).
Wprawdzie w warunkach konkursu były trzy kategorie:kalendarze ścienne, biurkowe i osobiste (głównie książkowe), to jednak po zapoznaniu się ze wszystkimi kalendarzami jury postanowiło wyróżnić tym razem w dwóch kategoriach.
Kalendarze ścienne, w tym planszowe i trójdzielne oraz druga kategoria, połączona - kalendarzy biurkowych i osobistych (książkowych).

Rozstrzygnięcia Jury
Jurorzy w składzie: Beata Trochymiak - wydawca i redaktor portalu pracujwlogistyce.pl, Bartłomiej Kin - redakcja TSL –Biznes, Ryszard Marek Wojsławski – pasjonat i kolekcjoner kalendarzy, Michał Bruszewski – redakcja portalu spedycje.pl oraz przewodniczący Jury - redaktor Grzegorz Jabłoński postanowiło nagrodzić kalendarze następujących firm:

Laureaci Konkursu

W kategorii kalendarzy ściennych

I miejsce Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.


II miejsce Scandinavian Express Poland Sp. z o.o.


III miejsce C. Hartwig Gdynia S.A


W kategorii kalendarzy osobistych/biurkowych

I miejsce PKP CARGO Logistics S.A.


II miejsce CTL Logistics

III miejsce Hellmann Worldwide Logistics Sp. z o.o.

Konkurs internetowy

Głosami czytelników naszego portalu w konkursie internetowym zwyciężył kalendarz firmy

PKS Gdańsk Oliwa S.A.


Lista firm, które przysłały swoje propozycje w VII edycji konkursu:

AIR TiP Power Rent, Cargosped, C.Hartwig Gdynia S.A., CTL Logistics, DB Schenker, DHL Freight, Direx, Enterprise Logistics, Fine Logistics, Galaxy Transport, KZ NSZZ Solidarność Kuźni Glinik, Hellman Worldwide Logistics, Interlan, Kuehne-Nagel, K. Maliszewski Transport Drogowy, Loxx, PCC Intermodal, Piro-Trans, PKP CARGO Logistics, PKS Gdańsk Oliwa S.A., Polfrost, Rafineria Trzebinia, SAIL Roman Paschke, Scandinavian Express, Spedimex, Stan-Trans, Śląskie Centrum Logistyki i Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Redakcja spedycje.pl gratuluje wszystkim laureatom i dziękuje wszystkim firmom, które zdecydowały się wziąć udział w konkursie.

Na marginesie konkursu internetowego
Nie spodziewaliśmy się aż tak „zaciekłej” rywalizacji. Niestety emocje wzięły górę i niektórzy próbowali używać nie do końca czystych „zagrań”.
Wszyscy, którzy choć trochę orientują się w technologiach internetowych wiedzą doskonale, że nie ma idealnych zabezpieczeń przed pomysłowością internautów. Potrafią oni obejść wiele zabezpieczeń. Stąd nasza ingerencja w głosowanie, kiedy to usunęliśmy glosy oddane przez „maszyny”.
Być może część internautów może czuć się zawiedziona, że nie zawsze mogła oddać głos, bo pokazywał się komunikat, że już głosowałeś..., ale to wynik wprowadzonej zasady – jeden głos z jednego IP.
Wygrali ci, którzy potrafili „zareklamować” swoje kalendarze w portalach społecznościowych, bądź mailując do zaprzyjaźnionych firm z prośbą o głosy.
Konkurs internetowy, jak pisaliśmy już wcześniej miał w swoim założeniu stanowić uzupełnienie, tego konkursu „dużego”, gdzie jury decyduje o tym, kto został laureatem. Chcieliśmy aby także internauci, nasi czytelnicy dokonali swojego wyboru.
I przez wiele lat tak było....
Ale znaleźli się tacy, którzy postanowili zepsuć tę „zabawę”. Nie całkiem im się to udało, ale niesmak pozostał. Mimo to konkurs dotrwał do szczęśliwego finału...

Szanowni Państwo, nasi Czytelnicy dziękując za oddane głosy możemy tylko przeprosić za zaistniałą sytuację i obiecać, że w przyszłym roku będzie lepiej.

A jurorom, wolontariuszom serdeczne dzięki za „pracę społeczną” na rzecz środowiska TSL.


Grzegorz Jabłoński

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×