19 kwietnia 2018

Konfitury » Ludzie, pasje i ich opowieści

Adam Rzepecki w VW Castrol Cup 2013

Adam Rzepecki w VW Castrol Cup 2013Ludzie, pasje i ich opowiesci
Adam Rzepecki, ubiegłoroczny Mistrz Polski w wyścigach samochodowych po zdobyciu dwóch tytułów w swoim debiutanckim sezonie, w tym roku pojawi się za kierownicą VW Golfa w rywalizacji VW Castrol Cup 2013. Nowa seria wyścigowa to wsparcie firmy Volkswagen dla młodych kierowców w rozwoju ich sportowej kariery. Puchar przewidziany na 3 lata, rozgrywany będzie w międzynarodowej obsadzie oraz na terenie pięciu krajów – Polski, Austrii, Czech, Słowacji i Węgier.
Adam Rzepecki to młody kierowca wyścigowy pochodzący z Poznania. Zaledwie 17 latek, już podczas swoich pierwszych szlifów na torach zagranicznych pokazał się z dobrej strony w cyklu Renault Clio Cup Bohemia, gdzie w kilku wyścigach zanotował miejsca w pierwszej dziesiątce.


Lubię włączony stoper

Oprócz startów w pucharze Renault, Adam rywalizował w FIA Circuit CEZ Trophy oraz WSMP i w wyścigach długodystansowych Endurance, w których zdobył swoje 2 tytuły Mistrza Polski w sezonie 2012.

- Głównym celem w 2013 roku jest seria wyścigowa VW Castrol Cup. Moje zgłoszenie jako jednego z pierwszych kierowców, zostało przyjęte przez organizatora. W pucharze VWCC będę startował samochodem przygotowanym przez organizatora. Golf będzie bardzo mocny, bo już wiemy, że pod maską znajdzie się 315 KM. Jazda i rywalizacja ma być przyjemna i kojarzyć się z F1, gdzie zawodnicy zmieniają biegi manetkami. W pucharowym Golfie znajdzie się skrzynia biegów DSG z manetkami przy kierownicy. Taka konstrukcja jest czymś nowym dla mnie, ale jestem pewien, że szybko przyzwyczaję się do niej. Moim trenerem podczas startów w VWCC 2013 będzie uczestnik poprzedniego pucharu VW, 19-krotny Mistrz Polski Zbigniew Szwagierczak – mówi Adam Rzepecki
Kobieta za kierownicą „tira”

W marcu na torze Slovakiaring odbędą się dwa dni testowe. Potem inauguracja sezonu VWCC, czyli pierwszy start Adama na domowym torze w Poznaniu 12 kwietnia. Adam intensywnie trenuje na symulatorze, aby zaznajomić się ze zmianą biegów łopatkami.
Celem 17 latka jest pierwsza trójka w VWCC 2013 na zakończenie sezonu, co na pewno ucieszy sponsorów polską firmę Basenhurt i hiszpańską Flexinox, które wspierają występy Adama Rzepeckiego.
jagr./A&T Racing Team

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×