25 kwietnia 2018

Konfitury » Ludzie, pasje i ich opowieści

W 21 dni z Norwegii do RPA

W 21 dni z Norwegii do RPA... a dokładniej z Nordkapp do Cape Agulhas, najbardziej wysuniętego na południe punktu w Afryce
Osiągnięcie zespołu Zietlow nie byłoby możliwe bez wsparcia logistycznego Kuehne + Nagel. Rainer Zietlow, to znany poszukiwacz przygód i kierowca off-road. Wspólnie z kolegami z teamu - Mariuszem Bielą i Matthiasem Prillwitzem, osiągnęli spektakularny, nowy rekord świata.
Wyścig "Cape to Cape" Zespołu Zietlow przebiegał w kierunku z północy na południe po Europie i wzdłuż całego kontynentu afrykańskiego przez kraje we wschodniej Afryce. Zaczynając podróż z Nordkapp, najbardziej wysuniętego na północ punktu Europy w Norwegii, 21 września 2014 roku, zespół jechał przez 19 krajów, co równa się dystansowi 17 tys. kilometrów.


"Kolosalny" sukces Tomka!

Na środkowym etapie podróży, Zieltlow zaliczył niespodziewany postój przez wypadek w Tanzanii. Po natychmiastowej reakcji ekspertów Kuehne + Nagel, którzy zgromadzili części zamienne w Europie i wysłali do wschodniej Afryki, można było rozpocząć naprawę w połowie zniszczonego auta. Dzięki wsparciu firmy w Tanzanii, procesy celne zostały zakończone z minimalnym opóźnieniem.
Team Zietlow w końcu dotarł do celu w około 21 dni, bijąc stary rekord o 6 dni. Gdyby nie wypadek czas podróży wyniósłby zaledwie 8 dni, 10 godzin i 26 minut.


Podczas całego wyścigu firma Kuehne + Nagel obsługiwała wszystkie wymagania logistyczne dla Zietlowa i jego teamu. Specjaliści usług logistycznych z hub'u lotniczego we Frankfurcie w Niemczech, nie tylko zorganizowali wyjątkowy transport lotniczy przez Antonowa, ale również usługę morską aby przetransportować specjalnie wyposażony pojazd VW Touareg i jego pasażerów z Turcji do Egiptu. Ponadto, firma Kuehne + Nagel zarządzała synchronizacją przejść granicznych, przy współpracy z ambasadami, organami regulacyjnymi i celnymi, aby uniknąć opóźnień i zapewnić zespołowi możliwość ukończenia trasy w rekordowym czasie.
jagr/K+N

Trzykrotny zdobywca Światowego Rekordu Guinnessa, Rainer Zietlow powiedział: "Przez całą rekordową podróż firma Kuehne + Nagel była zawsze niezawodnym i kompetentnym partnerem, zwłaszcza w czasie awaryjnej sytuacji w Tanzanii. To mogło silnie zagrozić próbie pobicia naszego rekordu świata, gdyby nie ich szybka reakcja oraz globalna i lokalna wiedza. Bez ich pomocy mogliśmy nie ukończyć naszego rekordowego wyścigu."

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×