23 czerwca 2018

Konfitury » Ludzie, pasje i ich opowieści

Frank Underwood powrócił

Frank Underwood powrócił Fenomen serialu jako złotej inwestycji
Sprawy gospodarcze zdominują 3 sezon serialu?
Internetowy serwis Netflix w roku 2012 był bliski upadku a przez media określano go mianem „trupa”. Do tego akcje Netflixa spadły o 25%.... Aby ratować sytuację zarząd postanowił stworzyć pełen intryg serial polityczny. Po premierze produkcji serwis zanotował 1 mln dolarów przychodu i w USA pozyskał 2 mln nowych abonentów. Z dna odbił się na sam szczyt a na premierę 3 serii "House of Cards" czekały miliony spragnionych świetnego serialu fanów. Frank Underwood grany genialnie przez Kevina Spacey powrócił – co czeka nas w 3 sezonie? (spokojnie to nie SPOILER)


Amerykanie przekazali pojazdy dla polskich komandosów

Frank Underwood
– już jako Prezydent USA musi walczyć o to by nie wyrzucono go z Białego Domu (Kongres knuje przeciwko Frankowi). Czy uda mu się uzyskać mandat wyborców i dalej będzie najpotężniejszym człowiekiem na ziemi?
Claie Underwood – pierwsza dama pokazuje swoje ambicje polityczne. Czy natrze uszu swojemu mężowi?
Doug Stamper – prawa ręka Franka i jego wierny pretorianin żyje. Twórcy serialu ukrywali przed fanami informacje czy będzie w 3 sezonie (chociaż każdy przecież był pewien, że jego wątek się pojawi). Od razu nasuwa się pytanie co dalej z Rachel?
Remy Danton – z wielu frontów na których się pojawiał (z Sancorp do Tuska) wraca do swojego mentora, czyli Franka Underwooda. Oficjalnie. Czy jesteśmy pewni kogokolwiek z bohaterów? Dla kogo pracują i kogo wspierają to się okaże pewnie w ostatnim odcinku serialu.
Jackie Sharp – wyniesiona przez Underwooda do roli Whipa dalej będzie prowadzić własną grę.

Victor Petrov – diaboliczny prezydent Federacji Rosyjskiej, wzorowany oczywiście na Władimirze Putinie. Myślę, że wszyscy fani serii liczą po cichu, iż zostanie utemperowany.
X Polecamy artykuł:
Bus cięższy o ponad 100 %


Gdy przeanalizować każdą postać z osobna mamy iście szekspirowskie archetypy. Do tego warto podkreślić, iż w trzecim sezonie tematy gospodarcze nie będą zepchnięte na tylni plan co oznacza aktualny przekaz serialu. USA to dzisiaj kraj na skraju niewypłacalności a mimo to podzielony i niemogący odnaleźć swojej drogi – House of Cards to świetny przyczynek do dyskusji nad dzisiejszą kondycją najpotężniejszego kraju na świecie. To także serial uniwersalny – pokazuje świat służb specjalnych, korupcji, dyplomacji i rozgrywania słabszych kosztem silniejszych. Taki serial mógłby również powstać o Polsce – ale czy mógłby powstać w Polsce? To wątpliwe.

Michał Bruszewski

photo: materiały promocyjne serialu/plakat

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×