25 maja 2018

Konfitury » Ludzie, pasje i ich opowieści

Podróż dla innych od Tatr po Hel

Podróż dla innych od Tatr po Hel Rusza rowerowa akcja charytatywna
Mówi się, że pomoc innym nadaje życiu głębszy sens, sprawia, że można poczuć, po co się żyje. Że pomagać innym można na wiele sposobów. No i że pomaganie innym nic nie kosztuje, a daje dużo satysfakcji.
Przekonani są o tym trzej śmiałkowie, Edwin, Paweł i Stanisław, którzy podjęli wyzwanie pokonania na rowerach trasy 900 km od Tatr po Hel w ciągu 4 dni w okresie 12-15 sierpnia br.
A wszystko to w szczytnym celu i przy wsparciu wrażliwych ludzi oraz zaangażowaniu dwóch fundacji – Dostrzegamy Innych Ludzi oraz Jedni Drugim.


Maszynista KM buduje na podwórku skansen kolejowy

Głównym celem rowerowej eskapady jest zbiórka środków na rzecz podopiecznych tychże fundacji. Za każdy kilometr przejechany przez uczestnika rajdu, fundacje otrzymają środki finansowe od firmy DHL Express (Poland) oraz sponsorów zaangażowanych w akcję.
Edwin Osiecki, Paweł Matczyński i Stanisław Wojtanek, na co dzień związani biznesowo, to zagorzali entuzjaści sportów wyczynowych, którzy postanowili trudem i wysiłkiem fizycznym stawić czoło swoim słabościom i przy okazji zrobić coś dobrego dla innych.

Edwin Osiecki czas dzieli między obowiązki służbowe i wszechstronne zainteresowania. Wspólnie z rodziną organizuje wyprawy ekstremalne do najbardziej egzotycznych zakątków świata. Jest pasjonatem nurkowania, żeglarstwa i wspinaczki wysokogórskiej.
Z organizacją DHL związany jest od 2003 roku, a od 2009 r. jest wiceprezesem ds. marketingu i sprzedaży w firmie DHL Express (Poland). Wyznaje zasadę, że „w sporcie pobodnie jest jak w biznesie, nie rywalizacja jest najważniejsza, ale współpraca - wspólne zmierzanie do celu i możliwość dzielenia się sukcesami z innymi.
To daje radość i ogromną satysfakcję”. W 2007 roku był jednym z założycieli Fundacji Jedni Drugim, a obecnie pełni funkcję prezesa zarządu.


Paweł Matczyński, poprzez aktywność sportową potrafi łączyć przyjemne z pożytecznym, czyli pomagać innym, jeśli jest tylko taka możliwość.
Jego zainteresowania od zawsze związane były ze sportem - uprawia żeglarstwo, windsurfing, kolarstwo i to zarówno MTB jak i szosowe. W firmie DHL pracuje od 1996 roku, a od 2012 jest dyrektorem Wsparcia Operacji DHL Express (Poland).
Jego mottem przewodnim, którym kieruje się na co dzień, jest „Cel jest bardzo ważny, ale droga do niego często bywa ciekawsza i bardziej istotna”.
Z tych pobudek, jak i z racji wykonywanej funkcji biznesowej, zawsze wspiera idee, które mają sens.

Stanisław Wojtanek to wieloletni klient firmy DHL Express (Poland), a prywatnie miłośnik gór, zarażający tą miłością innych. Od zawsze związany z Bukowiną Tatrzańską.
 Kocha aktywność ruchową, a przede wszystkim sporty ekstremalne, m.in. motorowe.
Znajomi mówią o nim człowiek gór i przyjaciel o wielkim sercu.
jagr./DHL

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×